źródło: fot. youtube/Twitter Newsweek

Już 43 procent Polaków obawia się, że partia może sfałszować wybory. Były pisowiec: Dostawiają krzyżyki na kartach

Czy grupa trzymająca władzę sfałszuje wybory parlamentarne? Artykuł w tygodniku Newsweek poświęcony zagadnieniu fałszerstw wyborczych wywołał dość spore kontrowersje i zasiał ziarno wątpliwości.

Partia może sfałszować wybory – wynika z artykułu Newsweeka poświęconego przypadkom fałszerstw dokonywanych przez działaczy PiS. Były członek ugrupowania, który wchodził w skład niesławnego “korpusu ochrony wyborów”, a wcześniej zasiadał w komisjach wyborczych, wyznaje, że:

– Ludzie PiS, którzy siedzą w komisjach, dostawiają krzyżyki na kartach do głosowania lub fałszuje się podpisy wyborców

– twierdzi były pisowiec.

Partia sfałszuje wybory?

O możliwości zupełnego zabicia demokracji w Polsce przestrzegał już wielokrotnie przewodniczący PO Donald Tusk:

– Ta partia szuka różnych sposobów, co udowodniły także ostatnie dni i przegłosowanie wczoraj nowego Kodeksu wyborczego, aby – obawiając się być może porażki w głosowaniu – aby zniekształcić wynik wyborów

– wskazywał w styczniu przewodniczący, odnosząc się do przeforsowanych zmian w kodeksie wyborczym.

Niedawno Rzeczpospolita pokazała wyniki sondażu pracowni SW Research. Z badania, w którym respondenci otrzymali pytanie o uczciwość nadciągających wyborów, większość Polaków skłania się ku czarnemu scenariuszowi. Aż 43 procent respondentów obawia się, że jesienna rozgrywka nie będzie uczciwa.

W to, że wybory nie zostaną sfałszowane wierzy natomiast tylko 30,2 procent ankietowanych. 26,9 procent nie ma zdania na temat możliwych fałszerstw wyborczych.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego Kaczyński siedzi w ukryciu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i przerażająca jednocześnie

źródło: tvn24.pl

+1
9
+1
1
+1
3
+1
1
+1
8
+1
3
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również