Kaczyński - polskaracja.pl
źródło: fot. paczaizm.pl

Kaczyński udobruchany najnowszym sondażem. Tak się kreuje poparcie dla partii

Kaczyński powinien być zadowolony z ostatniego badania Social Changes na zlecenie skrajnie prorządowego portalu wPolityce.pl. Przywódca z pewnością ma bowiem dosyć rzeczywistości, w której poparcie dla partii topnieje.

Kaczyński według informatorów z Nowogrodzkiej ma źle znosić przedwyborczą atmosferę. Ostatnie sondaże zwiastują pisowcom wyborczą klęskę, lecz nie wszystko stracone. Od czego w końcu są przychylne grupie trzymającej władzę media i pracownie?

Kaczyński będzie zadowolony. Polacy niekoniecznie

Jak wynika z sondażu na zlecenie wPolityce.pl, partia otrzymała 39 procent wskazań respondentów. Choć wynik sięga magicznej granicy czterdziestu procent, będzie to jednak nadal za mało na samodzielne rządy.

Platformę Obywatelską poparło 28 procent Polaków. 9 procent wyborców utożsamia się natomiast z Polską 2050 Hołowni, przez wielu uznawaną za PiS w wersji “light”.

Do parlamentu trafiłyby również osoby poselskie z Lewicy (9 procent), przedstawiciele Konfederacji (7 procent) oraz Polskego Stronnictwa Ludowego, które zamyka stawkę z 5 procentami. Poza Sejmem znalazłby się kolaborant władzy Kukiz z wynikiem 1 procent.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk zagrożony zamachem na swoje życie: Pisowcy chcą zabić lidera opozycji demokratycznej. Kto by się spodziewał

źródło: wiesci24

+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również