polskaracja.pl: Olbrychski o politykach PiS
źródło: Screen z Twittera

Daniel Olbrychski powiedział, co myśli o politykach PiS. Zaprasza na Marsz Miliona Serc i recytuje specjalny wiersz

Aktor Daniel Olbrychski zabrał głos ws. zbliżających się wyborów parlamentarnych, jak również Marszu Miliona Serc organizowanego przez Donalda Tuska. Nie przebierał w słowach, uderzając w PiS i przedstawicieli Partii.

Na wzór marszu, który odbył się w czerwcu, już niedługo w Warszawie będzie miało miejsce kolejne wydarzenie – Marsz Miliona Serc. Donald Tusk ma nadzieję, że pojawi się na nim nawet milion osób, które pragną zmian.

– Proszę, dajmy 1 października nie tylko nadzieję, ale też pełną wiarę w zwycięstwo. W to, że odsuniemy tych złych ludzi od władzy. Apeluję do wszystkich w imieniu naszych dzieci, żon, mężów, sióstr, braci. 1 października zorganizujemy #MarszMilionaSerc. Jeśli pół miliona ludzi dało nadzieję, to ten milion ludzi w Warszawie na kilka tygodni przed wyborami da pewność zwycięstwa. Nikt nie będzie miał wątpliwości, że ludzi dobrych jest więcej – apelował niedawno lider PO.

Do udziału w wydarzeniu zachęca wielu aktorów i celebrytów, m.in. Daniel Olbrychski, który na cześć zbliżającej się imprezy napisał specjalny wiersz. Wyśmiał w nim czołowych polityków partii rządzącej.

“Trójka muszkieterów”

– W naszym kraju od lat wielu rządzi trójka muszkieterów. I jak tamci od Dumasa chcą coś znaczyć w naszych czasach. Każdy, by pamiętać o nim, ma bojowy pseudonim. Głowa rządu, z drewna cały, to Pinokio już spróchniały. Ten, co rodaku, czy nie dość ci jego kłamstw i bezczelności? Głowa państwa, tylko nie ta, to prezesa marioneta. Nikt nie przyniósł go na tacy, wybraliśmy my, Polacy – mówił aktor.

– I na koniec taki marny szkodnik niewyobrażalny. Wali jak w bokserski worek w Polskę śmieszny dyktatorek. Jakaż na to dzisiaj rada? Robić, począć co wypada? Może cepem i kłonicą lub stratować ich konnicą? Czy też posłać ich do tego na Księżycu Twardowskiego albo wygnać gdzieś za morza razem z willą z Żoliborza. Inny sposób dziś wynika: 15 października ową trójcę z całym PiS-em przegnać własnym długopisem. Na wybory i do dzieła, by nam znowu nie zginęła – żartował dalej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd PiS gardzi nauczycielami? “Zawsze można wziąć dodatkowe godziny w szkole i mieć wyższe wynagrodzenie”

źródło: se.pl / onet.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również