polskaracja.pl: Nie żyje
źródło: pixabay.com

Nie żyje Stephan Bonnar. Były zawodnik MMA miał problemy z sercem

Organizacja UFC przekazała informację o śmierci legendarnego zawodnika MMA Stephana Bonnara. Sportowiec odszedł w wieku 45 lat. Jak donoszą media przyczyną śmierci mężczyzny były prawdopodobnie problemy z sercem.

– Bonnar był jednym z najważniejszych zawodników, jacy kiedykolwiek weszli do oktagonu. Jego walka z Forrestem Griffinem zmieniła ten sport na zawsze. Nigdy nie zostanie zapomniany. Fani kochali go. Zawsze dawał z siebie wszystko. Będziemy za nim tęsknić – powiedział prezydent UFC Dana White.

“The American Psycho” rozpoczął swoją karierę w UFC w 2005 roku. Stoczył wówczas pojedynek z Forrestem Griffinem w finale The Ultimate Fighter. Spotkanie to zapisało się szczególnie w pamięci kibiców. Walka Bonnara z Griffinem zyskała bowiem miano kultowej.

Bonnar mierzył się również z zawodnikami kategorii półciężkiej UFC, m.in. z Rashadem Evansem, czy Andersonem Silvą. Spotkał się także z Krzysztofem Soszyńskim.

Ostatnią walkę w MMA Bonnar rozegrał na gali Bellator 131 w 2014 roku. Przegrał wtedy z Tito Ortizem.

W ostatnim czasie sportowiec cierpiał z powodu problemów zdrowotnych. W 2021 roku trafił na miesiąc do szpitala z racji zakażenia gronkowcem. Schudł wówczas 14 kilogramów i nie mógł się samodzielnie poruszać. Na ten moment nie ujawniono przyczyny śmierci mężczyzny. Nieoficjalnie mówi się, że miał problemy z sercem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński “dogląda spraw partii” ze szpitala. Wiadomo, kiedy szef PiS ma wznowić objazd po Polsce

źródło: Twitter / Nczas / sport.fakt.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również