polskaracja.pl: Nie żyje Andrzej Kozak
źródło: Screen z teatr-rampa.pl

Nie żyje aktor znany z serialu “Klan”. Grał również w warszawskich teatrach

Nie żyje aktor warszawskich teatrów, który dał się poznać szerszej publiczności za sprawą roli w serialu “Klan”. Andrzej Kozak miał 82 lata.

Przez wiele lat związany był z teatrem Dramatycznym, Komedia i Rampa.

– Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance, Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia – napisano w oświadczeniu jednego z teatrów.

Nie żyje Andrzej Kozak

Aktor stworzył niezapomniane role w takich produkcjach jak: “O zachowaniu przy stole” (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, “Fanfan Tulipan” (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, “66 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta” (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło czy “Jan Maciej Karol Wścieklica” (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego.

Kozak rozpoczął karierę w latach 60. Na początku występował w telewizji, później grał w spektaklach warszawskiego Teatru Dramatycznego i Teatru Komedia. Pogrzeb artysty odbędzie się 9 marca o godz. 12:20 w Kaplicy pw. Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Rakowickim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fatalna wiadomość dla fanów FC Barcelony. Robert Lewandowski nabawił się kontuzji. Czy zagra w kolejnych meczach?

źródło: RMF FM / Dzień Dobry TVN

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również