polskaracja.pl: Miedwiediew
źródło: Bashkortostan.ru/CC/Wikimedia Commons

„Nie potrzebujemy świata bez Rosji”. Miedwiediew wściekle grozi krajom NATO

Dmitrij Miedwiediew udzielił wywiadu dla rosyjskiej gazety “Izwiestija”. Polityk nie przebierał w słowach i ponownie zagroził krajom NATO.

– Jeśli poważnie podważy się kwestię istnienia Rosji, to nie zostanie ona rozwiązana na froncie ukraińskim, ale razem z kwestią dalszego istnienia całej ludzkiej cywilizacji. Nie potrzebujemy świata bez Rosji. Upadłe imperia grzebią pod gruzami połowę świata, a nawet więcej”. “Ci, którzy najpierw zniszczyli ZSRR, a teraz próbują zniszczyć Rosję, nie chcą tego zrozumieć – mówił były premier Rosji.

W ocenie polityka przeciwnicy Rosji w dalszym ciągu “pompują broń w neofaszystowski reżim w Kijowie”.

– Poprzednie życie będzie musiało zostać zapomniane na wieki, dopóki dymiące szczątki nie przestaną emitować promieniowania – dodał Miedwiediew.

Mocne słowa Miedwiediewa

Były premier Rosji nawiązał do wojny na Ukrainie, mówiąc, że sytuacja ta była nieunikniona już w sytuacji, gdy “z metalicznym rykiem runęły fundamenty porządku światowego okresu poradzieckiego, który do niedawna był uważany, jeśli nie za najlepszy, to jednak mniej lub bardziej uznany”. Dodał, że przyczyn konfliktu należy doszukiwać się w upadku Związku Radzieckiego.

– Przywódcom republik związkowych cynicznie zależało tylko na tym, by zostać głowami niepodległych państw powstałych na dymiących jeszcze resztkach wspaniałego kraju. Koniec ZSRR, który dla starszego pokolenia pozostał ukochaną Ojczyzną i cudownym marzeniem o sprawiedliwości – mówił rosyjski polityk.

Uważa on, że to Rosja jest poszkodowana.

– Kosztem niewiarygodnych wysiłków stopniowo przezwyciężała najtrudniejsze czasy. W pełni spłaciła zadłużenie zewnętrzne i rozpoczęła odbudowę gospodarki i sfery społecznej. Odzyskała szacunek dla swoich sił zbrojnych, kontynuowała politykę odstraszania nuklearnego i nie pozwalała na prowokacje – kontynuował Miedwiediew.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fatalna wiadomość dla fanów FC Barcelony. Robert Lewandowski nabawił się kontuzji. Czy zagra w kolejnych meczach?

źródło: wp.pl / Interia.pl

+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również