sondaż - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/OKO.PRESS Facebook/Donald Tusk

Koalicja Obywatelska goni w najnowszym sondażu grupę trzymającą władzę: W tym wariancie PiS może stracić wszystko i od razu

Choć grupa trzymająca władzę chełpi się pierwszym miejscem w rankingach poparcia wśród wyborców, w ostatnich miesiącach zauważalnie odnotowuje poważne spadki. Sondaż Instytutu Badań Pollster przyznaje za to dosyć wysokie poparcie dla Koalicji Obywatelskiej.

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie “Super Expressu”, ZjeP (Zjednczona Prawica – dop. red.) utrzymuje przewagę, lecz nie może pochwalić się wysokim wynikiem: Po ośmiu latach rządów partia Kaczyńskiego otrzymała 32,17 procent wskazań. Koalicja Obywatelska coraz wyraźniej skraca dystans i w tym wariancie odebrałaby władzę pisowcom.

Sondaż, w którym KO goni PiS

Badanie uwzględniło udział w wyborach Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”, który wszedłby w przymierze z KO.

Jest jeszcze drugi wariant, jeszcze bardziej bolesny dla rządzących. W sytuacji, w której powstałaby jedna wspólna lista opozycji demokratycznej (Koalicja Obywatelska, PL2050, PSL oraz Ruch Samorządowy), PiS również traci rządy, ale z większym hukiem. Lista zjednoczonej opozycji otrzymałaby bowiem 41,78 procent głosów. PiS poniosłoby sromotną porażkę; na Partię zagłosowałoby 33,9 procent wyborców.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa zostanie poddana reedukacji i “ograniczeniom w konsumpcji”. Zero mięsa, nabiału, aut oraz radykalne limity w jedzeniu i podróżach

źródło: Super Express

+1
10
+1
34
+1
6
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również