polskaracja.pl kapela mentzen
źródło: Sławomir Mentzen / Jaś Kapela | Fot. IG - Sławomir Mentzen / YT - TVReklama

Kapela wysyła wezwanie do Sławomira Mentzena. Domaga się przeprosin oraz zapłaty ponad 100 tys.

Jaś Kapela oskarżył Sławomira Mentzena, jednego z czołowych działaczy Konfederacji, o “wykorzystywanie wizerunku w celach reklamowych”. Sprawa dotyczy wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych przez Kancelarię Mentzen.

W październiku 2022 roku Kancelaria Mentzen opublikowała w mediach społecznościowych ogłoszenie na temat szkolenia dla przedsiębiorców. Ogłoszenie zawierało zdjęcie Kapeli wykorzystywane przez federację Prime Show MMA do reklamowania pojedynku z jego udziałem.

Mecenasie Sławomir Mentzen kiedy szkolenie z wykorzystywania wizerunku w celach reklamowych? Czy mają państwo zgodę Prime Show MMA? Czy mogę już szykować pozew? XD 50% z zadośćuczynienia na pewno chętnie przyjmie KPH” – napisał Kapela na Twitterze, gdzie przedstawia się jako “poeta, aktywista, zawodnik MMA”

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod wpisem.

W październiku rozmawiając z portalem Wirtualne Media aktywista stwierdził, że jest na etapie konsultacji z prawnikami.

Kapela pozwie Sławomira Mentzena?

Skłaniam się ku pozwowi sądowego – podkreślał.

Pod koniec stycznia bieżącego roku skierował do Sławomira Mentzena wezwanie zaprzestania wykorzystywania jego wizerunku, a także żądanie publikacji przeprosin i zapłaty tytułem zadośćuczynienia. Jak informuje portal, aktywista domaga się 100 tys. złotych za “bezprawne wykorzystanie wizerunku do działań promocyjnych” a także 50 tys. zł na rzecz Krytyki Politycznej (z którą Kapela współpracuje) /Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego.

CZYTAJ TEŻ: [SONDAŻ] Co Polacy sądzą na temat podatku telewizyjnego? Wyniki badania nie pozostawiają wątpliwości

Nie sposób nie zauważyć, że poglądy Mojego Mocodawcy stoją w rażącej sprzeczności do koncepcji ferowanych przez Kancelarię Mentzen S.K.A. lub komplementariusza Spółki” – twierdzi pełnomocnik aktywisty.

Źródła: Twitter / wirtualnemedia.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 3 =

Zobacz również