Mata - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/SBM Label

Mata nie poniesie konsekwencji za posiadanie niewielkiej ilości zielska. Sąd właśnie umorzył postępowanie

Mata został zatrzymany w styczniu 2022 przez policję. Funkcjonariusze odkryli, że Michał M. miał przy sobie 1,45 grama środku odurzającego, a konkretnie – popularny susz konopny zawierający psychoaktywny tetrahydrokannabinol.

Mata posiadając przy sobie ziele rozweselające naraził się na hejt i krytykę zwłaszcza ze strony prawicy i mediów wspierających grupę trzymającą władzę. Postępowanie toczyło się jednak bardzo powoli, bowiem dopiero w listopadzie 2022 Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. oraz towarzyszącemu mu koledze.

– Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto

– przekazała wówczas w rozmowie z PAP A. Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Mata nie poniesie konsekwencji

Choć wykonawca utworów w stylu raperskim niewątpliwie popełnił przestępstwo, Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów umorzył postępowanie. Wymiar sprawiedliwości podjął decyzję  na podstawie art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Artykuł przewiduje, że jeżeli ilość nielegalnej substancji jest “nieznaczna” i przeznaczona na własny użytek, wówczas można przy rozpatrywaniu sprawy uznać okoliczności łagodzące.

ZOBACZ TEŻ: “Willa+”. Ostra debata w Sejmie o odwołanie Czarnka, “który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom” [WIDEO]

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

+1
0
+1
0
+1
3
+1
0
+1
1
+1
2
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również