polskaracja.pl: Kaczyński o nowym podatku
źródło: Prezes PiS Jarosław Kaczyński / Flickr / President Of Ukraine

Kaczyński wspomina o nowym podatku. Uderzy w rynek nieruchomości

Prezes pisowców Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Ostródzie mówił m.in. o nowym podatku. Danina uderzyłaby w rynek nieruchomości.

– Co prawda w tym roku powstanie ok. 270 tys. nowych mieszkań, ale w dużej części są to mieszkania, które później są lokatą kapitału, są niezamieszkałe. To trzeba rozwiązać. Jest pytanie, czy takich mieszkań nie opodatkować. Nie chcesz wynajmować, to będziesz od tego majątku płacił znaczący podatek – powiedział prezes PiS.

Nie zważał przy tym na to, że nie powinien mówić właścicielom mieszkań, co mają z nimi zrobić. Na ten moment Ministerstwo Finansów nie wyklucza nowego podatku, analizuje jednak poważnie wspomnianą kwestię.

– Natomiast na bieżąco analizuje pojawiające się wyzwania związane z gospodarką i kwestiami społecznymi, m.in. dot. niezamieszkałych nieruchomości – przekazali informatorzy serwisu money.pl

Nowy podatek ws. nieruchomości

Nie jest wykluczone, że pojawi się jakaś nowa forma opodatkowania, która nie będzie obojętna dla rynku nieruchomości.

Karanie ludzi, którzy chcą zarządzać dowolnie swoją własnością, jest karygodne i zniechęcające do bogacenia się. Nie da się ukryć, że politycy rządu warszawskiego nie uświadamiają sobie do końca sytuacji na rynku nieruchomości, a pomimo to próbują dyktować warunki.

– Cały czas politycy nawiązują do olbrzymiej liczby pustostanów, jakie rzekomo znajdują się w Polsce. Kilka miesięcy temu przedstawił te dane Główny Urząd Statystyczny. Te informacje zawierają podstawowy błąd – zostały policzone wszelkie obiekty niemieszkalne – na wsiach, w małych miastach, budynki gospodarcze, nienadające się do mieszkania, a w rezultacie – obiekty niespełniające żadnych norm mieszkaniowych – powiedziała Zuzanna Wiak z Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

źródło: money.pl / nczas.com

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również