polskaracja.pl kaczyński jarosław
źródło: Jarosław Kaczyński | flickr.com, Piotr Drabik, CC BY-SA 4.0

Profesor Górecki: Delegalizacja PiS musi być połączona z konfiskatą majątku partii

Profesor Maciej Górecki jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego (UW) specjalizującym się w badaniu zachowań wyborczych, politologii porównawczej oraz metodologii badań społecznych. Zasłynął z bycia pierwszym przedstawicielem świata nauki postulującym delegalizację partii Jarosława Kaczyńskiego.

“Po odsunięciu PiSu od władzy służby powinny infiltrować i wewnętrznie dezintegrować każdą kolejną partię, która będzie bazować na tym elektoracie. Tylko w ten sposób unikniemy pełnoskalowego faszyzmu” – przekonywał w październiku profesor UW.

Czarnek: Naukowe zaplecze PO opluwa 40% społeczeństwa

Na jego słowa zareagował Czarnek, minister w rządzie Morawieckiego. Polityk PiS twierdził, że wypowiedzi profesora to “totalitaryzm” u bram “naszego wolnego i praworządnego państwa”. Według Czarnka, argumentacja prof. Góreckiego jest “opluwaniem 40% społeczeństwa”.

“To naukowe zaplecze PO i Lewicy. już zapowiada infiltrację, dezintegrację itd., już dziś opluwają 40% społeczeństwa. Dziękujemy za szczerość i czekamy na dalsze punkty programowe opozycji” – pisał Czarnek na Twitterze.

Wykładowca UW nie pozostawił tej wypowiedzi bez repliki.

“Panie Ministrze, 40% to być może ma to, co Pan spożył przed napisaniem tego tweeta” – odpowiedział profesor.

Profesor: PiS należy zdelegalizować, a majątek partii skonfiskować

“Delegalizacja PiS musi być połączona z konfiskatą majątku partii i powiązanych instytucji oraz dożywotnim zakazem pełnienia funkcji publicznych przez “funkcyjnych” PiS-owców, w tym posłów (oprócz ewentualnych “skruszonych”, np. tych z listy Giertycha)” – postuluje profesor.

Wspominając o “liście Giertycha” prawdopodobnie miał na myśli listę polityków PiS, jaką zgromadził adwokat. Według prawnika, są to posłowie gotowi opuścić szeregi partii Kaczyńskiego.

CZYTAJ TEŻ: Tragedia w Przewodowie. Kontrowersyjne słowa mera Lwowa: „Rozumiem ten żal Polaków, ale…”

CZYTAJ TEŻ: „To bardzo smutne”. Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Bruce’a Willisa

Źródło: Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Zobacz również