polskaracja.pl: Konfederacja
źródło: Screen z Facebooka

Nieoficjalnie: Do Konfederacji dołączy nowy poseł

Poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka podjął decyzję o zmianie barw partyjnych. Jak donosi portal Interia, polityk prowadzi rozmowy z partią KORWiN. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ugrupowanie może zyskać niedługo nowego parlamentarzystę.

Stanisław Tyszka przedstawił swoją decyzję w poniedziałek.

– Po siedmiu latach odchodzę dziś z Kukiz’15. To dla mnie trudna, ale głęboko przemyślana i pozytywna decyzja – podkreślił w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wyjaśnił, że jego drogi z Pawłem Kukizem już się rozeszły.

Polityk poszukuje najlepszego dla siebie miejsca w polityce. Donosi się, że jego wyborem ma być Konfederacja, a dokładniej partia KORWiN.

– W kolejnych wyborach ma uzyskać pierwsze miejsce na liście Konfederacji z puli partyjnej należącej do ugrupowania Sławomira Mentzena. Jak się okazuje, negocjacje były utrzymywane w tajemnicy – informuje portal Interia.

Stanisław Tyszka odchodzi z Kukiz’15, ponieważ był bardzo zniesmaczony (jak sam wspominał), propozycjami pisowców. Wyjaśnił, że jego koledzy z koła chętnie wystartowaliby z list tej partii, jednak nie on.

– No to beze mnie. Nie po to wchodziłem do polityki, żeby wspierać nieudolne rządy, czy też sprzedać swój głos za miejsce na liście partii władzy. Nie taki dwukrotnie otrzymałem też mandat od obywateli. Partia władzy składała mi liczne “intratne” propozycje, na czele z propozycją powrotu na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Podziękowałem, bo dopóki jestem posłem, to nikt nie może mi dyktować, jak mam głosować i nikt mnie nie kupi – podsumował.

źródło: Interia / tysol.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również