polskaracja.pl: Aktywistki o rozmnażaniu się
źródło: Screen z Twittera

Lewicowa feministka w TVN: Zawiesić rozmnażanie się [WIDEO]

Agnieszka Szpila, lewicowa aktywistka i pisarka przekonywała na antenie TVN, że sposobem na odsunięcie PiS od władzy jest “zawieszenie rozmnażania się” przez Polki.

– Nie obalimy tej władzy, jeśli rzeczywiście same nie będziemy używać naszych ciał jako narzędzia politycznego – powiedziała aktywistka w programie.

– Kaczyński i ten rechot i to wszystko sprzyja temu, aby teraz podjąć taką decyzję i świadomie kieruję apel do Polek i mieszkanek Polski, aby po prostu rzeczywiście zawiesić rozmnażanie się – podkreśliła.

Ponadto dodała, że „to jest moment, w którym nie wygramy tej walki, nie obalimy tej władzy, jeśli rzeczywiście same nie będziemy używać naszych ciał jako narzędzi”.

Agnieszka Szpila wyjaśniła, że Europa zmaga się z największym niżem demograficznym od czasu II wojny światowej.

Problemy demograficzne w Polsce

– Jeżeli mają się rodzić w kraju absolutnie dyskryminującym kobiety, to wskaźnik jest super – stwierdziła.

Jej zdaniem „niech się nie rodzą w ogóle dzieci w tym kraju, dopóki dopóty będzie taka władza”.

– Ja jako matka dzieci z niepełnosprawnością uważam, że to najgorsze w tej chwili miejsce w Europie do powoływania kolejnych dzieci na świat – przekonywała Szpila.

Przypomnijmy, że prezes pisowców odwiedził ostatnio Ełk i przybliżył jedną z przyczyn niskiej dzietności w Polsce. Polityk stwierdził, że kobiety najpewniej nadużywają alkoholu do 25 roku życia, zamiast rodzić dzieci. Wypowiedź ta wywołała powszechne oburzenie wśród kobiet.

Polityk stwierdził m.in., że nie jest zwolennikiem “bardzo wczesnego macierzyństwa”, ponieważ “kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką”.

– Ale jak do 25. roku życia daje w szyję, to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach – ocenił prezes partii.

źródło: wp.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również