polskaracja.pl: Joe Biden
źródło: Flickr/Gage Skidmore

Joe Biden nie pojawi się na koronacji Karola III. Podano powód

Prezydent USA Joe Biden nie będzie w stanie pojawić się na koronacji króla Karola III, ponieważ jest zbyt… stary. Brak takiego gościa może być zastanawiający, ponieważ Wielka Brytania jest ważnym strategicznie partnerem Stanów Zjednoczonych. O szczegółach donosi “The Telegraph”.

– Joe Biden jest zbyt stary, aby podróżować przez Atlantyk dwa razy w miesiącu, aby odwiedzić Wielką Brytanię na koronację króla – informuje The Telegraph.

Informatorzy gazety podają, że kondycja przywódcy USA pozostawia wiele do życzenia i nie jest on w stanie odbywać dalekich podróży.

Joe Biden zmęczony dalekimi podróżami

– Facet ma 80 lat. Rozważnie planują jego duże aktywności. Robili to również z Trumpem, a on był młodszy. Kiedy Biden robi coś takiego jak przemówienie State of the Union, nie widzimy za bardzo jego aktywności w ciągu kolejnych 48 godzin. Nie lubią zbytnio wysyłać go w świat – przekazano.

Przypomnijmy, że uroczystość koronacyjna odbędzie się 6 maja. Możliwe, że Joe Bidena będzie reprezentować jego żona Jill Biden. Wiadomo, że nieobecność polityka nie będzie traktowana jako afront. Wciąż nie zapadła jeszcze oficjalna decyzja w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Watykanista o sprawie Jana Pawła II: “Skremówkowaliśmy” proroka

źródło: The Telegraph

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również