polskaracja.pl: Joe Biden
źródło: CC BY-SA 2.0, Flickr.com

Eksplozja w Przewodowie. Biden: Pocisk, który uderzył w Polskę, był ukraiński

Prezydent USA Joe Biden skomentował wczorajsze głośne wydarzenie we wsi Przewodów w województwie lubelskim.

Miała tam miejsce eksplozja w wyniku której zginęły dwie osoby. Amerykański przywódca uważa, że rakietę wystrzeliła obrona powietrzna Ukrainy.

— Mamy wstępne informacje, które przeczą tezie, by rakieta, która spadła na terytorium Polski została wystrzelona z Rosji – powiedział Joe Biden.

Polityk poinformował partnerów z G7 i NATO o szczegółach swoich przypuszczeń.

Biden: Ustalimy, co się stało

— Właśnie spotkałem się z liderami NATO i G7 i rozmawiałem o ostatnich wydarzeniach w Europie. Opowiedziałem im o mojej rozmowie z prezydentem Dudą i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Zgodziliśmy się wesprzeć śledztwo dotyczące eksplozji w Polsce przy granicy z Ukrainą. Ustalimy dokładnie, co się stało — przekazał na spotkaniu z dziennikarzami prezydent USA Joe Biden.

— Nasza empatia skierowana jest do rodzin dwóch osób, które zginęły. Kiedy przeprowadzimy śledztwo, wspólnie ustalimy dalsze kroki — dodał.

Joe Biden od początku sugerował, że pocisk nie został wystrzelony przez Rosjan, jak zbyt pochopnie uznało wiele mediów. Uważa, że zrobili to Ukraińcy.

Przypomnijmy, że na wieś Przewodów w województwie lubelskim spadła we wtorek rakieta. Śmierć poniosły dwie osoby. Na ten moment najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja, że był to zbłąkany pocisk wystrzelony przez siły ukraińskie.

źródło: Polsat News / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również