polskaracja.pl badanie zakupy
źródło: | pixabay.com / YouTube/NBP

Badanie: Polacy odczuwają kryzys gospodarczy, ale są rzeczy, na których nie zamierzają oszczędzać

Inflacja poprzez powszechny wzrost cen zmniejsza realne dochody Polaków, zmuszając ich do cięcia wydatków. Większość (59%) z nich jest przekonanych, że sytuacja gospodarcza kraju pogorszy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Chociaż coraz większa część z nas decyduje się na ściślejsze kontrolowanie wydatków, wciąż istnieją dobra, na których nie zamierzamy oszczędzać – pokazało badanie przeprowadzone przez GfK Polonia.

Badanie wykazało, że 28 proc. Polaków nie planuje oszczędzać na ubraniach oraz obuwiu. 23 proc. z nas nie decyduje się ciąć wydatków na podróże, a 19 proc. nie zamierza rezygnować z opłacania platform streamingowych oferujących muzykę, seriale i e-booki.

Badanie wykazało: Sytuacja gospodarcza wymusiła przemodelowanie stylu życia

W wynikach badania widać też różnice preferencji pomiędzy kobietami a mężczyznami. Kobiety częściej deklarowały wydatki na wizyty u kosmetyczki (21 proc.) i zakupy kosmetyków (23 proc.), a mężczyźni na wyjścia do kina i teatru (21 proc.) oraz zakupy gadżetów elektronicznych (16 proc.).

Obecna sytuacja gospodarcza wymusiła na polskich konsumentach przemodelowanie dotychczasowego stylu życia. Za nasze pensje kupimy znacznie mniej niż jeszcze rok, czy dwa lata temu. Dlatego ściśle kontrolujemy wydatki i w większości przypadków rezygnujemy z produktów i usług, które nie są niezbędne.

– mówi Dominika Grusznic-Drobińska, director marketing & consumer intelligence w GfK.

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Duda przedstawił własną teorię. Oto dlaczego ma być atakowany Jan Paweł II

Źródło: mondaynews.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =

Zobacz również