Flowberg IT
źródło: CC-by-sa

Flowberg IT zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa związane z automatyzacją przemysłową

Automatyzacja dotyka wszystkich sfer naszego życia, jednak w przemyśle jest jedną z najbardziej widocznych. Do zautomatyzowania procesów oraz ich łączenia, wykorzystywana jest między innymi sieć komputerowa. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy z Flowberg IT wśród piętrzących się problemów.

Czwarta rewolucja przemysłowa związana jest przede wszystkim z właśnie z automatyzacją, a także przetwarzaniem i wymianą danych. To właśnie te zasoby społeczeństwa należy w największym stopniu chronić.

Rozwój przemysłu niesie za sobą również zagrożenia

Pełna automatyzacja przemysłu niesie za sobą wiele korzyści takich, jak wzrost wydajności pracy, poprawa jakości produktu czy wzrost bezpieczeństwa. W tym przypadku chodzi jednak przede wszystkim o bezpieczeństwo osób i mienia, które fizycznie znajduje się w miejscu pracy. Kwestie związane z bezpieczeństwem danych mogą czasem być niestety pomijane.

Obsługujemy incydenty bezpieczeństwa i pomagamy, gdy wskutek ataku konieczne jest odzyskanie danych. Monitorujemy poziom bezpieczeństwa dzięki własnemu Security Operation Center. Projektujemy i budujemy zabezpieczenia, chroniące środowisk IT przed różnymi wektorami ataków.

– informuje przedstawiciel Flowberg IT.

Bezpieczeństwo w pełni zautomatyzowanych systemów jest niższe, gdyż składa się na nie więcej, niż w przypadku tradycyjnych metod produkcji, czynników. To właśnie w tym aspekcie konieczne jest wdrożenie jak najefektywniejszych rozwiązań, które sprawią, że przedsiębiorstwo będzie mogło kontynuować swoją pracę, bez obaw o zagrożenie atakiem cybernetycznym.

Flowberg IT wskazuje na przemysłowe systemy sterowania jako lukę w systemach bezpieczeństwa

Większość przemysłowych systemów automatycznych ma za zadanie przede wszystkim odpowiednio wykonywać swoją pracę. Aspekty bezpieczeństwa dla producentów tych modułów zwykle nie stoją na pierwszym planie. Odpowiedzialność w tym względzie jest przerzucana na klientów. Z tego również powodu często te elementy bezpieczeństwa nie są od początku idealnie kompatybilne.

Dobrodziejstwa nowoczesnej technologii niosą ze sobą także pewne zagrożenia. Co ciekawe, niektóre z nich, zapewne wydadzą się prozaiczne, jednakże mogą nieść ze sobą szkody, które dla firmy mogą być bardzo dotkliwe. Warto tutaj nadmienić, że nawet najlepsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT mogą okazać się niewystarczające wobec często pomijanego czynnika ludzkiego

– możemy przeczytać na stronie flowbergti.pl.

Strategia bezpieczeństwa, którą wdrażają specjaliści z firmy Flowberg IT, jest usługą kompleksową. Oznacza to, że każdy podzespół funkcjonujący w ramach danej lokalnej sieci jest poddawany ocenie, a także monitorowaniu aktywności, co prowadzi do stworzenia zaleceń. Ich celem jest rozwiązanie zagrożenie poprzez eliminację błędów i luk.

Nie rezygnuj z automatyzacji przemysłu, po prostu zadbaj o bezpieczeństwo

Oczywiście rezygnacja z dalszego wdrażania automatyzacji lub pierwszego tego typu systemu w przedsiębiorstwie, jest co najmniej działaniem na wyrost. Przy odpowiednim zabezpieczeniu nie trzeba się bać potencjalnych cyberzagrożeń, a widzieć w tym działaniu szansę rozwoju, zdobycia nowych klientów, a także możliwość przeskoczenia na wyższy poziom i wyprzedzenia konkurencji, która z jakichkolwiek powodów nie zdecyduje się podjąć takiego działania.

Rozwój Internetu i technologii mobilnych powoduje potrzebę szybkiej i sprawnej wymiany informacji również wewnątrz organizacji. Nie sposób działać efektywnie bez wykorzystania sprawnie komunikujących się aplikacji i dostępu do danych w trybie online.

– tłumaczy pracownik firmy.

Na drodze do rozwoju nigdy nie powinna nam stanąć bojaźń o bezpieczeństwo cybernetyczne naszej firmy. Oferowane przez polską firmę Flowberg IT rozwiązania pozwolą skupić się na działaniach ekspansywnych, a nie martwić się o kwestie cyberbezpieczeństwa. W tym obszarze najlepiej oddać możliwość działania profesjonalistom, a cały wysiłek skupić na pozostałej działalności, którą zajmujemy się na co dzień.

ZOBACZ TEŻ: Cyberbezpieczeństwo jest ważne. Uświadamia to polska firma Flowberg IT

źródło: Flowberg IT

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również