polskaracja.pl: NASA chce sprzątać kosmiczne śmieci
źródło: pixabay.com

NASA chce sprzątać kosmiczne śmieci. Wyda na to krocie

NASA zamierza podjąć się ważnego zadania i sprzątnąć przestrzeń kosmiczną. W tym celu do pracy zaangażowała kilka firm, które dysponują odpowiednią ku temu technologią. Otrzymają one łącznie 20 milionów dolarów na wyjątkowo szczytny cel.

Zadaniem kilku amerykańskich firm będzie uprzątnięcie kosmicznych śmieci na orbicie oraz pyłu na powierzchni. Projekt ten jest kontynuacją programu NASA Small Business Innovation Research (SBIR). Do tej pory zainwestowano w niego 180 milionów dolarów.

Sprzątanie kosmicznych śmieci

Nie da się ukryć, że jako ludzkość powinniśmy zadbać o porządek na Ziemi, jak również wokół niej. Tym bardziej że na orbicie okołoziemskiej znajduje się mnóstwo śmieci oraz satelitów, które nie są już sprawne tak, jak dawniej. Taki stan rzeczy jest zagrożeniem dla innych, nowszych urządzeń, które w swojej pracy wykorzystują astronauci. Wiadomo, że sprzątaniem szczątków, pyłów i odpadków zajmą się firmy Busek (Natick, Massachusetts, USA), CU Aerospace (Champaign, Illinois, USA), Flight Works (Irvine, Kalifornia, USA) oraz Vestigo Aerospace (La Canada Flintridge, Kalifornia, USA).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Proroctwo Apokalipsy jest coraz bliżej”. Miedwiediew nie przestaje straszyć

źródło: TVN24 / Interia

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również