polskaracja.pl
źródło: polskaracja.pl

Finał mistrzostw Europy w siatkówce. Polacy nie mieli sobie równych

Polacy mistrzami Europy. Niedzielny wieczór był dla wszystkich fanów siatkówki po prostu wyjątkowy. Polska reprezentacja, którą prowadzi trener Nikola Grbicia, wywalczyła sobie złoty medal mistrzostw Europy w meczu z Włochami 3:0.

Nie da się ukryć, że Polacy grali na wybitnym poziomie. Największymi bohaterami spotkania okazali się bez wątpienia Aleksander Śliwka i Norbert Huber.

Cztery najlepsze drużyny turnieju otrzymały nagrody finansowe. Jeżeli chodzi o Polaków, to przypadło im 500 tysięcy euro. Natomiast Włochom 250 tys. euro, a Słoweńcom 150 tys. euro. Jeżeli chodzi o Francuzów, to zdobyli 100 tys. euro.

Polacy otrzymali również nagrodę indywidualną. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został Wilfredo Leon, który zdobył 13 punktów. Oceniono, że miał 45 proc. skuteczności w ataku.

– To jest ten moment, kiedy dziękuję Bogu. Tylko on wie, jak ciężko na to pracuję. Dzięki Bogu mamy złoty medal i wracamy do Polski jako mistrzowie. Przed nami kolejne turnieje, ale trzeba też trochę poświętować – przyznał po finale Leon.

źródło: sport.pl / sportowefakty.pl / Interia.pl