polskaracja.pl Błaszczak Mariusz
źródło: Mariusz Błaszczak | Flickr/U.S. Secretary of Defense

Atak na biuro poselskie ministra Błaszczaka. W ruch poszły kamienie i nie tylko

Nocą, 8 września 2023 roku doszło do ataku na biuro poselskie ministra Błaszczaka. Mieści się ono przy ul. Jagiellońskiej 8 w Legionowie. Aktualnie policja poszukuje sprawców tego czynu.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z lokali w Legionowie wybito szybę. Szybko okazało się, że to biuro poselskie ministra Błaszczaka z PiS. Wiadomo, że w ruch poszły kamienie i kostka brukowa.

– W piątek, 8 września 2023 r. po godzinie 18 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z lokali na terenie Legionowa doszło do uszkodzenia szyby. W chwili zdarzenia w środku nikogo nie było. Na miejscu jest obecna grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Funkcjonariusze zabezpieczyli jeden kamień i kostkę brukową. Na miejscu szukają jeszcze innych dowodów ułatwiających rozpoznanie i zatrzymanie sprawców tego zdarzenia – powiedziała komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.

To nie pierwszy taki incydent

To nie pierwszy tego typu incydent w ostatnim czasie. Do podobnego doszło w marcu 2023 roku, wtedy również w biurze poselskim PiS wybito szyby. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas 28-latka, który nie przyznał się do niczego. Został więc zwolniony bez żadnych zarzutów. Ostatecznie policja nie ustaliła, kto był sprawcą tego czynu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polityk i kandydat PiS Marek Jakubiak obraża wyborców: “Ty gnoju, to piwo robią dziesiątki ludzi z różnymi poglądami”

źródło: Gazeta Powiatowa / PAP

+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Zobacz również