polskaracja.pl Błaszczak Mariusz
źródło: Mariusz Błaszczak | Flickr/U.S. Secretary of Defense

Błaszczak: “Z satysfakcją przyjąłem propozycję niemieckiej minister”. Internauci przypomnieli mu niewygodną wypowiedź

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w rządzie Morawieckiego podzielił się na Twitterze wiadomością o przyjęciu propozycji przedstawionej przez niemiecką minister obrony Christine Lambrecht. Miała dotyczyć “rozmieszczenia w naszym kraju dodatkowych wyrzutni rakiet”.

“Z satysfakcją przyjąłem propozycję niemieckiej minister obrony dot. rozmieszczenia w naszym kraju dodatkowych wyrzutni rakiet Patriot. Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej ze stroną niemiecką, zaproponuję by system stacjonował przy granicy z Ukrainą.” – napisał Błaszczak na Twitterze.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wpisem.

Komentujący wypowiedź internauci przypomnieli politykowi słowa, jakie w październiku wygłosił na temat “proponowanych przez Niemców programów”. Przypomnijmy, co wówczas pisał Błaszczak.

“Dzięki staraniom rządu PiS nasze niebo jest bezpieczne. Nie musimy przystępować do proponowanych przez programów zakładających budowę mniej zaawansowanego systemu.” – pisał 14 października.

Kaczyński: “Nie może być tak…”

W tym kontekście komentujący wskazali wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który na spotkaniu z aktywem partyjnym PiS ostrzegał:

Nie może być tak, że 35 czy 40 lat po wydostaniu się spod jednego, buta znajdziemy się pod kolejnym. Niemcy są obecnie najsilniejszym państwem w UE; (…) a życie pod butem to jest zło – mówił Kaczyński.

CZYTAJ TEŻ: „Powołamy specjalną grupę…”. Fatalne przejęzyczenie posłanki od Hołowni [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Łukaszenka wystąpił w teledysku. Zbiera ziemniaki na polu [WIDEO]

Źródła: Twitter, tvn24.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Zobacz również