polskaracja.pl: Robert Lewandowski
źródło: Robert Lewandowski / fot. Wikipedia - Rufus46 / CC BY-SA 3.0

“Żaden lider. Indywidualista i egoista”. Mocne słowa pod adresem Lewandowskiego

Wczoraj dowiedzieliśmy się o zwolnieniu Fernando Santosa, który nie będzie już trenerem polskiej drużyny. Wielu ekspertów jest zdania, że były już selekcjoner dramatycznie pogorszył sytuację biało-czerwonych. Niektórzy jednak przyczyny porażki upatrują w kimś innym.

Były reprezentant Polski Ryszard Komornicki w mocnych słowach uderzył w Roberta Lewandowskiego, którego oskarżył o ostatnie porażki Polaków.

– Nie dba o interes drużyny. Jakby Polacy przegrali 5:6, a on strzelił pięć goli, to będzie szczęśliwy, bo był najlepszy – mówił w wywiadzie dla “Sportu”.

Lewandowski egoistą?

– Głównym problemem jest Lewandowski i skład tej kadry. Nie jest to żaden lider, ale indywidualista, egoista. Nie oczekujmy tego, że to on będzie tych chłopaków prowadził i dbał o interes drużyny – podkreśliła legenda Górnika Zabrze.

Komornicki dodał, że Lewandowski o nic, co jest dla drużyny ważne, nie dba i reaguje dopiero po fakcie.

– Mam takie wrażenie, że jakby Polacy przegrali 5:6, a on strzelił pięć goli, to będzie szczęśliwy, bo był najlepszy. Tymczasem my potrzebujemy innych charakterów i innej mentalności w tym zespole. Nie mamy w tej reprezentacji takiego szefa, który by to wziął w ryzy. Lewandowski jest szefem, ale po meczu, a szczególnie kiedy przegramy, to ma najwięcej do powiedzenia – wyjaśnił komornicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cezary Kulesza wskazał nowych kandydatów na selekcjonera. Kto zastąpi Santosa?

źródło: sport.tvp.pl / transfery.info

+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również