polskaracja.pl szafarowicz
źródło: | YouTube/Super Express / Twitter/@WojewodkaMarcin

“Wzywamy Szafarowicza do publicznych przeprosin”. Młody aktywista Partii krytykowany w “oświadczeniu wychowanków” swojego L.O.

W Internecie znaleźliśmy “Oświadczenie wychowanków Liceum Batorego” dotyczące Oskara Szafarowicza i jego roli w medialnej nagonce, której ofiarą padł 15-letni syn pani poseł opozycji Magdaleny Filiks. Autorzy pisma oczekują od młodego aktywisty obozu władzy przeprosin i zadośćuczynienia ofiarom kampanii oszczerstw rozpętanej przez media partyjne.

Oskar Szafarowicz wciąż jest szeroko znany jedynie w wąskich kręgach, dlatego postaramy się Państwu nieco przybliżyć tę sylwetkę. To członek Forum Młodych PiS, z ramienia kierownictwa politycznego wysunięty na czoło trolli internetowych obozu władzy. Jest aktywnie głównie na Facebooku (gdzie zarządza prorządowymi grupami – podczas nagonki kolportowały one treści wymierzone w poseł Filiks i jej rodzinę), Twitterze oraz TikToku, gdzie publikuje krótkie materiały agitacyjne.

Szafarowicz i działalność dla Partii

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

Jego wkładem w medialną kampanię przeciwko pani poseł Filiks było nie tylko zapewnienie przestrzeni (w postaci m.in. facebookowych grup) innym trollom internetowym do jej atakowania. Aktywista młodzieżówki partyjnej PiS także osobiście prowadził kolportaż uderzających w Magdalenę Filiks treści. Przykład prezentujemy poniżej.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

Kiedy w mediach pojawiła się informacja o samobójczej śmierci 15-letniego syna posłanki Filiks, działacz młodzieżówki PiS zaczął być szeroko krytykowany w sieci, a polscy internauci upowszechnili wiedzę na temat kontrowersyjnych źródeł zarobkowania młodego aktywisty.

Szybko okazało się, że aktywista jest zatrudniony w podmiocie państwowym – w Krajowym Zasobie Nieruchomości, gdzie zajmuje stanowisko “młodszego specjalisty ds. promocji”, które zostało utworzone specjalnie dla niego. Wartość wynagrodzenia na tym stanowisku wynosi pomiędzy 2500 zł a 5000 zł przy pracy w pełnym wymiarze godzin. Nie wiadomo, czy musiał kiedykolwiek pojawiać się w miejscu pracy.

“Oświadczenie wychowanków” L.O., do którego uczęszczał aktywista

“Społeczność wychowanków II L.O. Stefana Batorego w Warszawie jest wstrząśnięta tragedią, która wydarzyła się w rodzinie Pani Posłanki Magdaleny Filiks” – czytamy w oświadczeniu. Dalej autorzy przekazują wyrazy współczucia dla matki ofiary i ubolewają nad rolą, jaką w tragedii miał jeden z absolwentów szkoły, czyli Szafarowicz, zaznaczając, że “aspekt zgodności z prawem” jego działań pozostawiają do oceny specjalistom.

“Jego działanie oceniamy jako głęboko niemoralne i jaskrawo sprzeczne z wartościami, które od ponad stulecia nasza szkoła wpaja swym uczniom (…) Wyrażamy fundamentalną niezgodę na ponowne krzywdzenie dzieci, na ich instrumentalne traktowanie w celu osiągnięcia efektu propagandowego korzystnego dla koalicji rządzących partii politycznych

– czytamy.

Następnie wzywają młodego aktywistę do “publicznych przeprosin i zadośćuczynienia oraz deklaracji zaprzestania podobnych działań w przyszłości”.

“Do tego momentu nie będziemy mogli nazywać go, zgodnie z batoracką tradycją, naszym Kolegą”

– podsumowują autorzy.

CZYTAJ TEŻ: TVP “bije rekordy manipulacji, aby zrzucić z siebie odpowiedzialność za szczucie i śmierć Mikołaja” [WIDEO]

Źródło: Twitter

+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 18 =

Zobacz również