polskaracja.pl: Wypadek autokaru w Niemczech
źródło: Screen z kanału YouTube

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Podano najnowsze informacje

W wypadku polskiego autokaru na autostradzie A12 w Niemczech poszkodowane zostały 53 osoby. Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. południa.

Wiadomo, że ranni zostali przetransportowani do szpitali w Berlinie oraz we Frankfurcie nad Odrą i Bad Saarow.

– Przyjęliśmy 13 rannych osób, w większości z niewielkimi obrażeniami – powiedziała Anja Paar, rzeczniczka kliniki Helios w Bad Saarow.

– Z przekazanych nam informacji wynika, że bezpośrednio po wypadku sześć najciężej rannych osób pogotowie od razu zabrało do szpitali. Pozostałych, mniej poszkodowanych przemieszczono w bezpieczne miejsce, gdzie opatrzono i sprawdzono stan ich zdrowia. Niemieccy medycy podjęli decyzję, o przewiezieniu ich wszystkich na profilaktyczne badania do szpitali – wyjaśnił mł. asp. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Poszkodowani to polscy obywatele

Wśród osób rannych są polscy obywatele, którzy jechali do pracy do firmy pod Berlinem. Autokar należy do przewoźnika z województwa lubuskiego, jego pasażerowie prawdopodobnie również pochodzą z tego rejonu.

– Współdziałanie służb ratowniczych i straży pożarnej działało naprawdę dobrze. To wielkie szczęście, że nie stało się nic gorszego – powiedział „Maerkischen Oderzeitung” jeden z niemieckich strażaków.

Aktualizacja: Jak podaje RMF FM Pasażerowie autokaru, który we wtorek miał wypadek na autostradzie w Niemczech, wracają do Polski. Do szpitali na obserwację trafiły 53 osoby, w tym kierowcy autokaru. Jedna z osób jest poważnie ranna, ale nie ma zagrożenia jej życia.

źródło: PAP / onet / zachod.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również