PiS
źródło: Prezes PiS Kaczyński - polskaracja.pl

“PiS nie zrobił nic, by chronić ludność cywilną”. Partia gotowa zaryzykować straty, by zachować władzę?

PiS mierzy się z coraz liczniejszymi zarzutami dotyczącymi bezpieczeństwa Polaków. Grupa trzymająca władzę ma bowiem poważny problem: Z jednej strony musi wytrwać w antyniemieckiej retoryce, z drugiej natomiast odrzuca propozycję ochrony polskiego nieba przez żołnierzy Bundeswehry i baterie ochrony przeciwrakietowej Patriot.

Czy kolejne polskie ofiary cywilne konfliktu ukraińsko-rosyjskiego to poświęcenie, które Kaczyński jest w stanie przełknąć? Według dziennikarki niemieckiej gazety, Polska nie dysponuje obecnie jakimkolwiek systemem obrony cywilnej. PiS i jego działania zostały skrytykowane przez niemiecki dziennik “Tageszeitung”.

“Polska nie ma obecnie systemu obrony cywilnej”

– czytamy w zaodrzańskiej gazecie.

PiS nie przygotował się na ochronę Polaków

Uwagę na rażącą niekompetencję władz w Warszawie zwróciła korespondentka “TAZ” Gabrielle Lesser.

“Po eksplozjach w Przewodowie, w wyniku których zginęło dwóch Polaków, kwestia obrony cywilnej stała się jeszcze ważniejsza”

– dodaje.

Co gorsza, Gabrielle Lesser informuje o niesławnej ustawie o obronie Ojczyzny, którą Sejm przyjął i jednocześnie wymazał 14 innych ustaw, wśród nich tę o obronie cywilnej. Duda podpisał wówczas dokument bez cienia wahania. Najgorsze jednak jest to, że Polacy z niemieckich mediów dowiadują się, że nad Wisłą tak naprawdę nie ma… schronów.

“Co gorsza: już prawie 20 lat temu posłowie w nowelizacji ustawy usunęli z tekstu definicję »schronu«. W efekcie od 2004 roku nikt nie czuł się odpowiedzialny za utrzymanie schronów, które oficjalnie już nie istniały

– podkreśla dalej dziennikarka, dodając, że w ruinę popadły nawet schrony atomowe o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

“Choć narodowo-populistyczny PiS, który rządził w latach 2005-2007 i teraz ponownie od 2015 roku, wielokrotnie głośno ostrzegał o zagrożeniach ze strony neoimperialnego supermocarstwa, jakim jest Rosja, nie zrobił nic, by chronić ludność cywilną”

– wskazuje Gabrielle Lesser na łamach “Tageszeitung”.

Źródło: Tageszeitung

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również