polskaracja.pl morawiecki
źródło: Mateusz Morawiecki / TVN | youtube.com/Kancelaria Premiera | youtube.com/Stary Telewizor

Wymowny gest Morawieckiego na Twitterze. Polityk ustosunkował się do reportażu TVN?

Mateusz Morawiecki zmienił obraz w tle na swoim twitterowym profilu. Ustawił tam zdjęcie z wizyty duszpasterskiej papieża Jana Pawła II opatrzone popularnym cytatem z duchownego: “Nie lękajcie się”. Gest został odebrany jako forma reakcji na wyemitowany przez TVN24 reportaż pt. “Franciszkańśka 3”.

Morawiecki zmienił obraz w tle profilu tuż po tym, kiedy stacja TVN 24 ogłosiła publikację reportażu poświęconego papieżowi Janowi Pawłowi II.

Morawiecki odpowiada na reportaż?

Reportaż Marcina Gutowskiego jest poświęcony m.in. działaniom wobec przestępstw seksualnych, jakie miały miejsce w Kościele podczas pontyfikatu Jana Pawła.

– Jeszcze zanim Karol Wojtyła został papieżem, wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele. Znał konkretne przypadki. Był o nich informowany, ale ksieży przenosił w jnne miejsca, nie pozbawiał sutanny. W reportażu Marcina Gutowskiego Franciszkańska 3 będą dowody działań i zaniechań Karola Wojtyły

tak prezenter TVN Grzegorz Kajdanowicz zapowiedział materiał.

CZYTAJ TEŻ: Matecki: “Politycy w togach (…) rak toczący społeczeństwo”. Tak internetowe trolle władzy atakują sędziów [WIDEO]

Źródło: Twitter / TVN 24

+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 2 =

Zobacz również