polskaracja.pl tvp
źródło: TVP

TVP będzie mieć kłopoty? “Spotkamy się w sądzie”

Działacz Platformy Obywatelskiej Piotr Borys zapowiedział, że wytoczy TVP pozew za to, że na antenie telewizji partyjnej został oskarżony o ujawnienie danych umożliwiających identyfikację ofiary pedofilii. “Wasze kłamstwa przekroczyły wszystkie skale. Spotkamy się w sądzie” –  podkreśla polityk.

We wtorek TVP Info opublikowało materiał specjalny, w którym przekonywało wyborców PiS, że za samobójczą śmierć 15-letniego syna posłanki KO Magdaleny Filiks odpowiedzialna jest ona sama, a także cała Platforma Obywatelska i przede wszystkim jej lider Donald Tusk. Przykład poniżej – o winie PO przekonuje Marek Król, b. sekretarz KC PZPR oddelegowany na front propagandy partyjnej.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod grafiką.

Ponadto w programie padło oskarżenie pod adresem Piotr Borysa, że to on jest odpowiedzialny za ujawnienie danych umożliwiających identyfikację ofiar pedofila Krzysztofa F. –  jedną z nich okazał się właśnie syn posłanki.

Dla uzasadnienia tej tezy media posłużyły się wypowiedzią polityka, którą ten wygłosił w programie “Minęła 9” z 30 grudnia ubiegłego roku. Stwierdził tam, że matka ofiar pedofila jest członkinią Platformy Obywatelskiej. Media partyjne wciąż chętnie posługują się tą wypowiedzią w materiałach poświęconych sprawie śmierci chłopca.

Piotr Borys: Przyczyniliście się do śmierci dziecka

Oskarżany przez TVP Piotr Borys wyjaśnił w mediach społecznościowych, że to Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny rządowego Radia Szczecin 29 grudnia jako pierwszy napisał (na łamach portalu Radia Szczecin) o ofiarach pedofila Krzysztofa F., podkreślając, że są “dziećmi znanej parlamentarzystki” (a ze Szczecina jest tylko jedna posłanka PO –  Magdalena Filiks), a także podał wiek dzieci. Ponadto w swoim artykule zaatakował przeciwników władzy, twierdząc, że skazany pedofil był działaczem “opozycji totalnej” i chcąc potwierdzić tę tezę wskazał, że skazany był mężem zaufania Rafała Trzaskowskiego w wyborach, a także pełnomocnikiem marszałka Geblewicza z PO, chociaż w momencie publikacji tekstu Duklanowskiego, Krzysztof F. już pełnomocnikiem nie był, ponieważ marszałek zwolnił go natychmiast po wyroku.

Piotr Borys pokazał również rozmowę Duklanowskiego z Michałem Rachoniem w programie “Jedziemy”, w której ten powtórzył tezy zawarte w swoim artykule dot. sprawy.

“Nie uda wam się zafałszować rzeczywistości. Przyczyniliście się do śmierci dziecka. Tomasz Duklanowski 29 grudnia ujawnił dane dzieci w TVP Info i Radiu Szczecin, co skomentowałem 30.12.2022. Wasze kłamstwa przekroczyły wszystkie skale. Spotkamy się w sądzie”

–  zakomunikował Piotr Borys wielokrotnie oskarżany na antenie telewizji partyjnej.

CZYTAJ TEŻ: “Wzywamy Szafarowicza do publicznych przeprosin”. Młody aktywista Partii krytykowany w “oświadczeniu wychowanków” swojego L.O.

Źródło: Twitter / polskaracja.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − cztery =

Zobacz również