polskaracja.pl: Tragiczny bilans trzęsienia ziemi w Syrii
źródło: Screen z Telewizja Republika

Tragiczny bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Na miejscu kataklizmu pracuje 40 zespołów ratunkowych

Liczba ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii stale rośnie. Służby odnotowały, że śmierć poniosło już 16 tysięcy osób. Wraz z upływem czasu maleje nadzieja na odnalezienie żywych ludzi pod gruzami. Na miejscu pracuje 40 zespołów ratunkowych z całego świata.

Po trzech dniach od trzęsienia ziemi szanse na odnalezienie żywych ludzi pod gruzami bardzo zmalały. Czynnikiem utrudniającym poszukiwania są także trudne warunki pogodowe.

– Mamy teraz bardzo ciężką zimę, dlatego prawdopodobieństwo znalezienia żywych osób zmniejsza się – powiedziała przedstawicielka Syrii w WHO Iman Shankiti.

Na miejscu tragedii wciąż mają miejsce wstrząsy wtórne, przez co wiele budynków grozi zawaleniem. Wiadomo, że trzęsienie zniszczyło lub uszkodziło już 75 tysięcy budynków. W całym kraju ogłoszono żałobę narodową, natomiast w dziesięciu tureckich prowincjach wprowadzono stan wyjątkowy.

To nagranie wzruszyło cały świat

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak mały chłopiec o imieniu Muhammed Ahmed pije wodę z zakrętki od butelki. Opublikował je burmistrz Stambułu. Wiadomo, że inny zaledwie roczny chłopiec przeżył pod gruzami 53 godziny, natomiast pięcioletnią dziewczynkę wyciągnięto po 58 godzinach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Leonardo DiCaprio woli młodsze i atrakcyjniejsze, a frustraci i frustratki mają z tym problem i wylewają wiadra pomyj

źródło: Onet / PAP / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również