polskaracja.pl: Tragiczna śmierć łabędzia
źródło: pixabay.com

Tragiczna śmierć łabędzia. Ludzie od lat tym karmią ptaki

Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie opublikowała niepokojące zdjęcie. Pokazuje ono łabędzia, który poniósł śmierć w męczarniach. Ptak, najprawdopodobniej w wyniku karmienia go chlebem skonał na plaży.

– Tyle się apeluje…NIE KARMCIE ŁABĘDZI CHLEBEM!!! CHLEB DLA ŁABĘDZI CZY KACZEK TO ŚMIERĆ!!! – czytamy na profilu pro zwierzęcej fundacji.

– Spożywany przez długi okres wywołuje u nich schorzenia układu pokarmowego, które prowadzą do osłabienia ptaków… Chleb w czasie trawienia wytwarza kwas chlebowy, który zakwasza układ pokarmowy ptaka, prowadząc do biegunek, a także bardzo poważnej choroby – KWASICY żołądka. Chleb zawiera także sól, a ta zaburza gospodarkę wodną organizmu, co może prowadzić do śmierci – tłumaczą aktywiści.

Tragiczna śmierć łabędzia

Sytuacja miała miejsce w Gnieźnie. Przekarmiony ptak po prostu zdechł. Nie pomogła mu nawet wizyta u weterynarza. Okazuje się, że miał w żołądku prawie 3 kg niestrawionego pieczywa.

– Tak jak miało to miejsce wczoraj, na gnieźnieńskich Łazienkach… Ptak skrajnie zatruty trafił do weterynarza, który mimo najszczerszych chęci nie zdołał uratować RODZICA, którego jaja wysiaduje drugi opuszczony łabędź. W żołądku miała PRAWIE 3 KG NIESTRAWIONEGO PIECZYWA… Trzy kilogramy. Jest wiosna – ptaki nie potrzebują dokarmiania gdyż są w stanie same zapewnić sobie pokarm… Ludzie jednak je rozleniwiają… I oduczają instynktownego poszukiwania jedzenia… W imię czego? Chęci bliskiego kontaktu z dzikim zwierzęciem? – piszą przedstawiciele fundacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki wskazał trzy powody, dla których jego zdaniem Konfederacja rośnie w siłę

źródło: Facebook

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również