polskaracja.pl: Konfederacja
źródło: Konfederacja / Jarosław Kaczyński | Facebook/@100077050784448 / polskaracja.pl

Robert Winnicki wskazał trzy powody, dla których jego zdaniem Konfederacja rośnie w siłę

Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskuje coraz lepsze wyniki w sondażach. Częściej również można spotkać ją na podium. Poseł tego ugrupowania Robert Winnicki wymienił trzy powody, dla których, jego zdaniem, Polacy coraz częściej wybierają Konfederację.

Zjednoczona Prawica pomimo tego, że wciąż cieszy się pierwszym miejscem w sondażach, zaczyna regularnie tracić poparcie. Sondaże z pewnością nie idą po myśli ugrupowań, które od dłuższego czasu liczyły się lub zaczynały liczyć na scenie politycznej. Chociażby Polska 2050 Szymona Hołowni, która tak szybko jak wzrosła tak samo szybko spadła w wynikach.

Konfederacja coraz wyraźniej ugruntowuje się na trzecim miejscu. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, byłoby prawie pewne, że żadna formacja bez udziału Konfederacji nie byłaby w stanie utworzyć samodzielnie rządu.

– Kolejne sondaże przynoszą potwierdzenie trendu, na który ciężko pracujemy. Na codziennych odprawach sztabu Konfederacji analizujemy i decydujemy o dalszych działaniach, które dają efekt – napisał na Facebooku Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i szef sztabu wyborczego Konfederacji.

Coraz lepsze wyniki Konfederacji w sondażach

Ugrupowanie, któremu od niedawna przewodzi Sławomir Mentzen ma już 12,6 proc. wskazań. Wynik taki uzyskało w najnowszym sondażu IBRiS. Jeżeli chodzi o PiS, to zdobyło ono 35,8 proc., a PO 25,2 proc. Po Konfederacji znajduje się Lewica z 10,1 proc, Polska 2050 (8,5 proc.) i PSL (6,9 proc.).

Zdaniem parlamentarzysty Polacy ufają Konfederacji z trzech najważniejszych powodów.

– Jako jedyni na scenie politycznej: stawiamy pracę i przedsiębiorczość ponad podatkami i zasiłkami; stawiamy polski interes narodowy wyżej niż zaspokajanie oczekiwań innych państw czy organizacji; jesteśmy w pełni niezależni od Tuska i Kaczyńskiego – podkreślił Winnicki.

źródło: Facebook

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również