polskaracja.pl agrounii kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | Fot. YT - Telewizja Republika

“Nie da się tego oglądać”. Tak działacze AgroUnii zareagowali na konwencję PiS [+WIDEO]

W Przysusze (województwo mazowieckie) szef PiS Jarosław Kaczyński przekonywał rolników do poparcia swojej partii. Tymczasem w tej samej miejscowości kontr-spotkanie zorganizował lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. W pewnym momencie śledzący konwencję działacze stwierdzili, że “tego się nie da oglądać” i wyrzucili telewizor przez okno.

Michał Kołodziejczak podkreślił, że nie miało sensu organizowanie protestu w tym samym miejscu, gdzie odbywała się konwencja, na której obecny był Kaczyński.

Stalibyśmy jak dziady w śniegu i powiedzieliby: “Przyjechała AgroUnia zadymiać, a my jesteśmy elitą”. A to my jesteśmy w najlepszej sali w Przysusze – tłumaczył lider AgroUnii.

Lider AgroUnii: Jeden kłamca. Drugi kłamca

Działacze odnieśli się do wypowiedzi Kaczyńskiego, w której ten stwierdził, że “polskie rolnictwo nie zawiodło” w zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa żywnościowego. Jak podkreślali członkowie AgroUnii, to rząd PiS okazał się zawodny.

To samo mówili w 2014 roku. Teraz będą was na to brali – wskazywał, mówiąc o zaprezentowanych przez szefa PiS pomysłach zagospodarowania polskiej wsi.

Kiedy po Kaczyńskim głos zabrał Kowalczyk, minister rolnictwa z ramienia PiS, Michał Kołodziejczak stwierdził, że działacze partyjni PiS mówiąc o “trudnych czasach”, chcą w Polakach “wywołać lęk”.

Jeden kłamca. Drugi kłamca. Teraz będą Wam wmawiać, że czasy są trudne, a kiedyś nie były? – pytał retorycznie.

Podczas wypowiedzi komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, Michał Kołodziejczak stwierdził, że “tego się nie da oglądać”.

CZYTAJ TEŻ: Ekspert wskazuje potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta. Padły trzy nazwiska

Chwilę potem jeden z działaczy AgroUnii chwycił odbiornik i wyrzucił go przez okno.

Dobrze, że ten telewizor wyleciał, bo nie mógłbym słuchać, jak Morawiecki kłamie – podsumował Kołodziejczak.

Źródło: polsatnews.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Zobacz również