polskaracja.pl pis kaczyński
źródło: Jarosław Kaczyński | Flickr - President of Ukraine - domena publiczna

Ekspert wskazuje potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta. Padły trzy nazwiska

Wybory prezydenckie mają się odbyć w 2025 roku. Eksperci spekulują na temat kandydatów, jakich wystawi PiS. Jednym z typowanych kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego jest m.in. Beata Szydło, europoseł PiS.

Prof. Rafał Chwedoruk specjalizujący się w politologii podkreślił, że partia Kaczyńskiego w pierwszej kolejności poszukiwać będzie kandydata o cechach, których nie Szydło nie spełnia.

Myślę, że PiS będzie dążyło do wystawienia mężczyzny. (…) W pierwszej kolejności będzie szukany mężczyzna w wieku średnim – wyjaśnia profesor.

Jak wskazuje prof. Chwedoruk, Szydło nie byłaby najlepszą kandydatką na urząd prezydenta. Podkreślił, że “nie byłaby faworytką wyborów”, ponieważ “powtórzyłaby notowania PiS z ostatnich sondaży”, mogłaby je nieznacznie poprawić, “rozbudzając socjalne sentymenty”.

Oto potencjalni kandydaci PiS

-Myślę, że tak naprawdę musielibyśmy pozostawać w kręgu trzech postaci: obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka (…), po drugie mógłby to być premier Mateusz Morawiecki (…), po trzecie to może być postać z pogranicza polityki, taka która wykorzystałaby antypolityczny odruch obecny w Polsce, jeden z popularnych dziennikarzy, potem ambasador: pan Marek Magierowski – wskazuje profesor Chwedoruk.

CZYTAJ TEŻ: Glapiński otrzymał nagrodę za “wybitne zarządzanie NBP”. “Policzek w twarz dla wszystkich Polaków”

W latach 2015-2017 Magierowski pracował w kancelarii prezydenta Dudy, następnie pełnił funkcję podsekretarza stanu w MSZ. W 2018 roku został ambasadorem RP w Izraelu, od 2021 r. kieruje ambasadą RP w Stanach Zjednoczonych.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dziesięć =

Zobacz również