polskaracja.pl: Powstaje nowa partia
źródło: public domain

Przed wyborami powstaje nowa partia dla “zawiedzionych PiS-em”. Ten sojusz to cios w Kaczyńskiego

Według doniesień Wirtualnej Polski powstaje nowa partia mająca być alternatywą na trudną rzeczywistość, jaką zafundował nam PiS. Porozumienie i Agrounia planują połączyć siły i wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Autor publikacji przyznaje, że “takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”.

Na ten moment nic nie wiadomo o nowej nazwie partii, jest jedynie pewne, że będzie miała dwóch liderów: Michała Kołodziejczaka z Agrounii i Magdalenę Srokę z Porozumienia.

Zupełnie nowy plan

Powstanie nowego ugrupowania potwierdzają rozmówcy WP. O takim scenariuszu zdecydował „brak jasnej deklaracji głównych partii opozycyjnych ws. formuły startu w wyborach oraz brak satysfakcjonującego dla Porozumienia i Agrounii miejsca przy negocjacyjnym stole”.

– Będzie bezpiecznie i będzie uczciwie. Ja tego dopilnuję – to jest moje hasło, z którym idę do tego projektu – zapewnił Kołodziejczak.

– Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS – podsumował lider Agrounii.

– Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – powiedziała w rozmowie z WP Magdalena Sroka. To jej jedyne słowa w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ceny jajek mocno w górę. Eksperci ostrzegają, że to dopiero początek

źródło: se.pl / wprost.pl / wp.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również