Putin
źródło: fot. youtube/ABC7Chicago

Śmierć Prigożyna. Czy Władimir Putin pojawi się na pogrzebie?

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow kilka dni temu został zapytany, czy Władimir Putin weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych po śmierci Jewgienija Prigożyna. Przypomnijmy, że szef Grupy Wagnera zginął w wypadku lotniczym.

Wciąż prowadzone jest śledztwo w tej zagadkowej sprawie. Dmitrij Pieskow wyjaśnił, że na ten moment nie wiadomo, czy prezydent Rosji przybędzie na pogrzeb, ponieważ ma bardzo napięty grafik.

– Jeszcze nie wiadomo. Faktem jest, że nie wiemy, jak długo będą trwały niezbędne badania i czynności związane ze śledztwem. Dlatego, teraz gdy nie ma jeszcze żadnych terminów pogrzebu, w ogóle nie ma sensu o tym rozmawiać – powiedział Pieskow.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że prezydent ma obecnie dość napięty grafik pracy – dodał rzecznik Kremla.

Ponadto zapewnił, że przywódca Rosji nie ma nic wspólnego ze śmiercią Prigożyna.

Putin o śmierci Prigożyna

Do sprawy odniósł się sam Władimir Putin, który wyraził głębokie ubolewanie nad tym, co się stało. Dodał, że postrzegał szefa Grupy Wagnera jako wyjątkowo utalentowanego biznesmena, który jednak popełnił kilka poważnych błędów.

– W związku z wypadkiem lotniczym, przede wszystkim chcę złożyć szczere kondolencje rodzinom wszystkim ofiar – mówił Putin.

– Rzeczywiście, jeśli tam (w rozbitym samolocie) byli pracownicy Grupy Wagnera, a ze wstępnych danych wynika, że byli, to chciałbym zauważyć, że są to osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do naszej wspólnej sprawy, jaką jest walka z neonazistowskim reżimem w Ukrainie. Pamiętamy o tym i nie zapomnimy – dodał polityk.

Jak poinformowano na kanale WCzK-OGPU, ciała Prigożyna i jego współpracowników zostały już zabrane z kostnicy. Nie wiadomo dokładnie, kiedy odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Możliwe jednak, że będzie to dzień 29 sierpnia, kiedy pochowany zostanie jeden ze zmarłych w katastrofie lotniczej – Walerij Czekałow. Podejrzewa się, że tego dnia może również odbyć się pogrzeb szefa wagnerowców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Problem na podlaskich torach. Nieuprawniony sygnał zatrzymał pociągi

źródło: Wprost / Onet

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również