polskaracja.pl: Sławomir Mentzen
źródło: Screen z kanału YouTube

Sławomir Mentzen otwarcie o pomysłach UE: Zabiorą ci gotówkę, będziesz jadł świerszcze i nie będziesz szczęśliwy!

Sławomir Mentzen, prezes partii Nowa Nadzieja udzielił obszernego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat absurdalnych pomysłów UE. Ta, pod pretekstem walki o dobro planety całkowicie ignoruje obywateli i ich potrzeby. Na przykład proponuje nam, byśmy jedli robaki i jeździli samochodami elektrycznymi, na które nas nie stać i których nie będziemy mogli “naładować” w Polsce.

– O co tak naprawdę chodzi z robakami, to jeszcze nie wiemy, To się dopiero za jakiś czas okaże. Fakt jest taki, że Komisja Europejska dopuściła do sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej mąkę ze świerszczy. Zdaje się, że ta mąka ze świerszczy przez pierwsze pięć lat ma być kupowana od pewnej firmy z Wietnamu, która będzie ją dostarczać i ona będzie dodawana do pieczywa, do pizzy. Samo w sobie brzmi to dosyć obrzydliwie, ponieważ w naszym kręgu cywilizacyjnym raczej nie jemy za wiele robactwa – powiedział Sławomir Mentzen.

Ekonomista nie ukrywał, że cały zamysł jest po prostu obrzydliwy i zmierza ku ustrojowi autorytarnemu. Robaki będą nam przemycane m.in. w mące i nie zawsze zorientujemy się, że właśnie je zjedliśmy.

– Obawiam się, że w długim terminie to może być groźne, gdyż jeśli dodamy sobie to, że mamy jeść mąkę ze świerszczy z tym że Unia Europejska likwiduje rolnictwo na terenie Unii Europejskiej, zachęca do tego, żeby jeść mniej mięsa, to idzie to w tym kierunku, że mamy przestać jeść mięso i mamy zacząć jeść robaki. Tak jak mówię, na razie to wygląda niegroźnie i mnóstwo ludzi mówi, czego się boicie, bo będą oznaczenia, że są oznaczenia, jakie robale będą w danej mące, natomiast pytanie, czy to nie będzie dodane małą czcionką i w dodatku łaciną, jaki świerszcz jest w danej mące – przestrzegł doradca podatkowy.

Sławomir Mentzen o likwidacji gotówki

UE marzy również o tym, by zlikwidować gotówkę. Przedsiębiorca w czasie wywiadu zapewnił, że Polacy nie chcą takiego rozwiązania. Przedstawił konkretne dane.

– Wyszedł bardzo ciekawy sondaż, z którego wynika, że 81 procent Polaków sprzeciwia się likwidacji gotówki, a w kategorii wiekowej 18-29 to aż 90 procent młodych Polaków sprzeciwia się likwidacji gotówki. Zwróćmy uwagę, że młodzi ludzie na co dzień płacą kartą, Blikiem, przelewem, więc to nie są osoby zapóźnione technologicznie, które chcą mieć gotówkę, bo nie umieją płacić kartą. Te osoby rozumieją zagrożenia, że gotówki miało być nie być – mówił Mentzen.

Komentował również raport C40 Cities, w którym zakłada się wprowadzenie ograniczeń dotyczących spożywania mięsa i nabiału, a także podróży, czy zakupu samochodów. Ocenił, że nasza przyszłość może już niedługo wyglądać, jak w Korei Północnej, gdzie obywatele funkcjonują niczym niewolnicy. Zdaniem prezesa Nowej Nadziei rząd godzi się na chaotyczne przepisy podatkowe i pomysły, które doprowadzają do drastycznej podwyżki kosztów życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Najstraszniejszy dzień wojny był wtedy…”. Prezydent Zełenski zasmucony pytaniem od dziennikarza

źródło: YouTube

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również