polskaracja.pl skandaliczne słowa senatora pis
źródło: Jacek Bogucki | TVP3 Białystok

Skandaliczne słowa senatora PiS. Zostanie ukarany przez Komisję Etyki? [WIDEO]

Senator PiS Jacek Bogucki publicznie nazwał lidera PO Donalda Tuska “bezwzględnym politykiem z hitlerowską twarzą”. Słowa padły w programie “Bez kantów kontra” emitowanym w rządowej stacji TVP3. Senator KO Marcin Bosacki już zapowiedział złożenie do Komisji Etyki wniosku o ukaranie polityka PiS.

W programie polityk PiS przekonywał, że bał się marszu, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy, a w którym udział wzięło ok. 300 tys. Polaków krytycznie nastawionych do partii Jarosława Kaczyńskiego i jej rządu. Bogucki uskarżał się, że na marszu dało się zauważyć wulgarne hasła kierowane głównie pod adresem polityków obozu władzy. Twierdził nawet, że podczas protestu widoczne były “hasła, kogo trzeba zabić, niesione na banerach”. Przykładów nie podał.

Skandaliczne słowa polityka PiS

Bogucki – jak przystało na polityka obozu władzy – najbardziej zajadły atak poświęcił liderowi PO Donaldowi Tuskowi.

– Donald Tusk jest bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską. U niego litości nie ma

– atakował Bogucki wyraźnie zadowolony z siebie.

Tutaj zaprotestował obecny w studiu poseł Krzysztof Truskolaski, wskazując, że polityk obozu władzy w programie obrażał nie tylko lidera PO, ale przede wszystkim tysiące Polaków, którzy uczestniczyli w proteście 4 czerwca.

Mówienie o Donaldzie Tusku, że ma twarz hitlerowską, to jest po prostu skandal. Pan powinien natychmiast przeprosić pana Donalda Tuska i pół miliona Polaków, którzy wzięli udział w marszu 4 czerwca

– wskazał opozycyjny parlamentarzysta.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

CZYTAJ TEŻ: Jak czuje się papież Franciszek? Watykan wydał oświadczenie ws. jego stanu zdrowia

Lider senackiego klubu KO Marcin Bosacki zapowiedział już, że przeciwko Boguckiemu zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Komisji Etyki. Wskazał, że zachowanie senatora PiS jest dowodem na to, że obóz władzy jest ogarnięty “paniką polityczną”.

Przypomnijmy, że senator Bogucki dawniej umieszczał w mediach społecznościowych “wiersze” adresowane do lidera opozycji. Publikowane przez polityka utwory składają się głównie z inwektyw, również tych wulgarnych (przykład poniżej).

Źródło: Twitter / press.pl

+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 12 =

Zobacz również