polskaracja.pl: Papież Franciszek
źródło: Annett_Klingner, pixabay.com

Jak czuje się papież Franciszek? Watykan wydał oświadczenie ws. jego stanu zdrowia

Watykan wydał oświadczenie ws. zdrowia papieża Franciszka. – Dzień po operacji jamy brzusznej jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny i samodzielnie oddycha – przekazano.

Wiadomo, że duchowny przeszedł operację z powodu bolesnej przepukliny rozetnej i aktualnie odpoczywa w klinice Gemelli. O szczegółach poinformował dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Przywódca Kościoła przeszedł rutynowe badania, które wykazały, że powraca do zdrowia. Spłynęło do niego wiele listów z pozytywnymi życzeniami, za które jest bardzo wdzięczny. To trzecia hospitalizacja Ojca świętego: po poważnej operacji jelit przed dwoma laty i zapaleniu płuc na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Operacja papieża Franciszka

Profesor chirurgii Sergio Alfieri, który przeprowadzał operację, poinformował, że przebiegła ona w sposób prawidłowy i bez komplikacji. Wyjaśnił, że papież powinien odpocząć teraz po zabiegu z racji tego, że ma już 86 lat.

Wiadomo, że operacja nie przeszkodzi papieżowi w prowadzeniu normalnego życia ani w podróżach. Te ma już rozplanowane na całe wakacje, chociażby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W perspektywie jest jeszcze długa podróż do Mongolii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak nożownika we Francji. Są osoby ranne. Prezydent Macron komentuje napaść

źródło: Polsat News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również