polskaracja.pl bochenek
źródło: Rafał Bochenek | YouTube/Radio ZET

Rzecznik PiS Bochenek oskarża przeciwników o udział w aferze zbożowej. “Pięści się zaciskają na widok tej załganej mordy!”

Rafał Bochenek oskarżył ludzi związanych z PSL o udział w importowaniu wadliwego zboża z Ukrainy. – Zboże z Ukrainy, które importują działacze PSL jest dużym problemem – twierdził polityk podczas konferencji prasowej.

Bochenek odniósł się do słów lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza nt. najnowszej afery, przez którą Henryk Kowalczyk (PiS) stracił już posadę ministra rolnictwa. Rzecznik partii rządzącej mówił o “firmach powiązanych z PSL, które importują ukraińskie zboże”.

Zboże z Ukrainy, które importują działacze PSL jest dużym problemem

– mówił polityk.

– Problem importu ukraińskiego zboża jest ogromnym dla PSL. Kolejne informacje medialne tylko potwierdzają, że działacze PSL uczestniczą w imporcie surowców z Ukrainy, a oświadczenie Waldemara Pawlaka w tej sprawie jest lakoniczne. Czy Polskie Młyny korzystały z surowców pochodzących z Ukrainy?

– mówił rzecznik Partii. Oczywiście nie wskazał, które konkretnie “informacje medialne” mają potwierdzać jego słowa.

Grzmiał, że PiS “wspiera polską wieś” i nazwał działaczy PSL “cwaniakami, którzy polską wieś oszukali”.

Wiemy że Polskie Młyny nie ściągały ukraińskiego zboża, ale firmy, które należą już do holdingu, a Polskie Młyny należą do tego holdingu, już to zboże z ukrainy ściągały i BZK nie ściągało pszenicy, a ściągało kukurydzę

– mówił Bochenek.

Dziennikarka “GW” Justyna Dobrosz-Oracz wytknęła Bochenkowi, że rząd wciąż nie opublikował listy firm, które sprowadzały zboże z Ukrainy. Rzecznik Partii rozpoczął od wytknięcia rozmówczyni, że ta “reprezentuje media uzależnione politycznie, związane politycznie, sympatyzujące politycznie z określoną stroną sceny politycznej” i nie odpowiedział na pytania o listę firm.

“Bochenek na konferencji prasowej ujawnia, że “Polskie Młyny którymi kieruje W. Pawlak sprowadzały zboże z UA” A pytany o listę firm które kupowały ukraińskie zboża twierdzi, że “potrzebne są analizy prawne”. Pięści się zaciskają na widok tej załganej mordy!

– skomentował Arkadiusz Szczurek, działacz opozycji.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

Afera zbożowa

Jak wiemy, zboże z Ukrainy miało zostać przetransportowane przez terytorium Polski, ale ostatecznie część z niego trafiła na polski rynek.

Gorącą dyskusję w mediach społecznościowych wywołują zdjęcia obrazujące fatalny stan zboża, które trafiło do Polski.

Ponadto Słowacy odkryli w ukraińskim zbożu obecność pestycydów, których wykorzystanie w przemyśle spożywczym zostało zakazane na terenie UE.

Źródła: Twitter / 300polityka.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + jedenaście =

Zobacz również