PiS - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Wirtualna Polska

Rozpad grupy trzymającej władzę? Polityk PiS: Utrzymanie jednośni ZjeP-u, ale nie za wszelką cenę

Polityk PiS oraz wiceminister finansów Soboń przyznał, że utrzymanie jedności w ZjeP (Zjednoczona Prawica – dop. red.) jest istotne, ale nie za wszelką cenę. W środę doszło do spotkania Morawieckiego z przedstawicielami ziobrystów. Przedmiotem intensywnych rozmów był projekt nowelizacji ustawy o SN.

PiS i SP od dłuższego czasu toczą wewnętrzną batalię o tzw. “kamienie milowe”, zaproponowane przez Komisję Europejską. Dopiero po odbudowie praworządności i cofnięciu autorytarnych reform, Polacy otrzymają miliardy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Hamulcowym jest tutaj Ziobro, który kwestię własnego “być albo nie być” w grupie trzymającej władzę traktuje priorytetowo, w przeciwieństwie do potrzeb milionów Polaków.

PiS i SP czeka wojna?

W programie Piaseckiego na antenie telewizji TVN24 wiceminister finansów A. Soboń z PiS wypowiedział się o dalszej współpracy z ziobrystami.

–  Jestem zwolennikiem, tak długo, jak to możliwe, utrzymania jedności Zjednoczonej Prawicy, ale nie za wszelką cenę

– wskazywał Soboń.

– Gdybyśmy mieli naprawdę sobie podsumować ostatnie ponad 7 lat współpracy ze środowiskiem Solidarnej Polski, środowiskiem pana ministra Zbigniewa Ziobry, to ja bym życzył każdemu takiej całkiem zgodnej współpracy przez te lata

– przekonywał polityk partii w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Wiceminister finansów podkreślił swoją lojalność wobec Morawieckiego, przytaczając jego słowa o “znaczeniu środków europejskich dla spójności i zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej, jako istotnego elementu wsparcia dla gospodarki”.

ZOBACZ TAKŻE: Ziobro i jego polityczne klejnoty wciąż są zgorszeni Sylwestrem z Black Eyed Peas: Nigdy nie będzie naszej zgody

źródło: tvn24

+1
0
+1
0
+1
8
+1
0
+1
3
+1
1
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również