polskaracja.pl
źródło: polskaracja.pl

Rosyjski tankowiec zaatakowany dronami. Sieć obiegło nagranie

Sieć obiegły informacje o ataku na rosyjski tankowiec, który znajdował się nieopodal Cieśniny Kerczeńskiej. Jak donoszą rosyjskie media, tankowiec SIG został zaatakowany przez drony.

Jak podaje “The Moscow Times” zaatakowany statek jest objęty sankcjami z USA. Dostarczał on paliwo lotnicze dla reżimu Baszara Al-Asada w Syrii. Wiadomo, że w wyniku incydentu rannych zostało kilku członków załogi. O szczegółach poinformował urzędnik Władimir Rogow, który przekazał, że eksplozje były widziane z Półwyspu Krymskiego. Więcej informacji pojawiło się w poście na Telegramie.

Z racji wybuchu na Moście Kerczeńskim, łączącym okupowany przez Rosję Krym, a także kontynentalną część Federacji Rosyjskiej, wstrzymano na kilka godzin ruch.

Agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że atak na tankowiec to rezultat wspólnej operacji SBU i Marynarki Wojennej Ukrainy. Jak ustaliła agencja, operację przeprowadzono na ukraińskich wodach terytorialnych z pomocą drona morskiego, który wypełniony był 450 kg trotylu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Białoruskie śmigłowce nad Polską i komu to NIE przeszkadzało?

źródło: Telegram / Twitter

+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również