polskaracja.pl: Na Ukrainie powstanie pierwsza polska jednostka specjalna
źródło: Flickr/7th Army Training Command

“Będzie wzorem dla innych”. Na Ukrainie powstaje polska jednostka specjalna. Ma działać pod nazwą “Polski Legion Ochotniczy”

Na Ukrainie powstaje pierwsza polska jednostka specjalna podległa Ministerstwu Obrony Ukrainy. Polscy żołnierze (najbardziej doświadczeni wojskowi i ochotnicy chcący brać udział w wojnie) skoncentrują się na wykonywaniu zadań rozpoznawczych i dywersyjnych.

W środę w Kijowie miało miejsce spotkanie, w którego czasie ogłoszono stworzenie pierwszej jednostki składającej się z Polaków.

Nie będzie ona przynależała do Międzynarodowego Legionu Terytorialnej Obrony Ukrainy, a będzie raczej niezależną jednostką specjalną, która podlega pod MOU. Prawdopodobnie zostanie nazwana Polskim Legionem Ochotniczym. Organizacją w jednostce ma zająć się Polak walczący nad Dnieprem od samego początku wojny.

— To dla mnie niezwykle ważne, że dostałem możliwość sformowania pierwszej polskiej jednostki specjalnej. Polska jest krajem, który najmocniej wspiera Ukrainę, dlatego jestem szczególnie dumny, że to mi przypadła ta rola. Jestem pewien, że nasza jednostka będzie wzorem dla innych podobnych formacji – powiedział mężczyzna w wywiadzie z portalem Onet.

Jednostki na Ukrainie

Na Ukrainie działają dwie jednostki, które są podobne do wspomnianej i składają się z obcokrajowców. Jest to RDK i BDK, do których należą Rosjanie walczący na Ukrainie. W formacjach tych znajduje się po kilkudziesięciu żołnierzy. Jednostka złożona z Polaków jest trzecią tego rodzaju i zapewne znajdzie się w niej podobna liczba ludzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “To jest szataństwo, rozbój w biały dzień”. Emerytka wściekła się na cenę pączków u Gessler

źródło: rp.pl / wprost.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również