polskaracja.pl: Prigożyn
źródło: Screen z kanału YouTube

Prigożyn apeluje do Putina. “Idealnym rozwiązaniem byłoby poinformowanie wszystkich… “

Lider grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn zaapelował do Władimira Putina. Wezwał rosyjskiego dyktatora do ogłoszenia końca wojny na Ukrainie.

– Idealnym rozwiązaniem byłoby poinformowanie wszystkich, że Rosja osiągnęła zaplanowane przez siebie cele, bo w pewnym sensie rzeczywiście je osiągnęliśmy. Wyeliminowaliśmy ogromną liczbę żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy i zastraszyliśmy znaczną część ukraińskiego społeczeństwa, która uciekła do Europy – w tym sensie cel ‘specjalnej operacji wojskowej’ został zrealizowany – twierdzi Prigożyn.

Ukraińcy przeciwko Putinowi

Propagandysta uważa, że rosyjskim żołnierzom udało się przejąć “dużą część Ukrainy oraz utworzyć korytarz lądowy na Krym”. Szef grupy Wagnera przyznał również, że za sprawą wojny ukraińskie społeczeństwo zwróciło się przeciw Rosji, co tylko szkodzi samemu Putinowi.

– Jeżeli wcześniej przynajmniej część Ukrainy sympatyzowała z Rosją, to teraz jest już państwem całkowicie narodowym – dodał.

Jewgienij Prigożyn narzeka również, że między żołnierzami sił rosyjskich a tymi ukraińskimi nie miała miejsce “wielka bitwa”. Ocenił, że byłaby to najlepsza chwila na to, by zakończyć wojnę. Dużo lepsza niż prowadzenie bezsensownych negocjacji pokojowych. Propagandysta wymienił także wielkie zasługi Rosjan, do których zaliczył “uziemienie ogromnej liczby bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy”. Tym razem “bojownikami” określił żołnierzy Ukrainy, którzy bronią się przed rosyjską napaścią.

– Rosjanom udało się zniszczyć dużą część aktywnej męskiej populacji Ukrainy i zastraszyć inną jej część, która uciekła do Europy. Rosja odcięła Morze Azowskie i duży kawałek Morza Czarnego, zajęła spory kawałek terytorium Ukrainy i utworzyła korytarz lądowy na Krym – powtórzył Prigożyn.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje członek zespołu Varius Manx. Świat muzyki w żałobie. “Spoczywaj w pokoju przyjacielu”

źródło: Ukraińska Prawda

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również