Koalicja Obywatelska zwycięża w sondażu Kantar - polskaracja.pl
źródło: fot. Facebook/Donald Tusk/tvn24.pl

Koalicja Obywatelska wygrywa z PiS w sondażu Kantar. Wysokie poparcie dla Konfederacji, spadek Lewicy, Sejm bez Kukiza

Koalicja Obywatelska z 29 procent wskazań wygrywa z grupą trzymającą władzę w najnowszym sondażu Kantar na zlecenie “Faktów” TVN i TVN24.

To już kolejne badanie opinii publicznej, w którym Koalicja Obywatelska prowadzi w rankingu poparcia. KO (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) poparło 29 procent respondentów, natomiast grupę trzymającą władzę (PiS, ziobryści, republikanie) wskazało już tylko 28 procent.

Koalicja Obywatelska wyprzedza PiS

Trzecie miejsce na podium przypadło PL2050 Hołowni, na którą chce głosować 11 procent ankietowanych. W Sejmie znalazłyby się jeszcze reprezentacje Konfederacji (8 procent wskazań) oraz Lewicy (5 procent, spadek o 1 punkt procentowy).

Pod progiem wyborczym uplasowały się PSL (3 procent), Porozumienie i AgroUnia (2 procent) oraz Kukiz’15 (błąd statystyczny).

Aż 12 procent respondentów wskazało odpowiedź “nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)/odmowa odpowiedzi”. To dwukrotnie więcej niż w grudniowym sondażu pracowni Kantar.

ZOBACZ TEŻ: Bąkiewicz chce wejść do waszych telewizorów. Jego nowy kanał w kablówce ma w pierwszym roku działalności kosztować nawet 2 miliony złotych

źródlo: Fakty TVN

źródło: TVN24/Kantar

+1
5
+1
10
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również