polskaracja.pl: Granica polsko-białoruska
źródło: Screen z Obiektyw Podlaskie24.pl

Polska wstrzymała ruch na granicy z Białorusią. Szef MSWiA wydał decyzję

W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński ogłosił, że Polska zamyka przejście w Bobrownikach na granicy z Białorusią. Decyzja ta ma obowiązywać od 10 lutego do odwołania.

– Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania od 10 lutego br. od godz. 12:00 ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach – przekazał minister na Twitterze.

W kolejnym wpisie poinformował, że zalecił służbom przygotowanie wniosków o wpisanie na listę sankcyjną następnych osób związanych z reżimem Łukaszenki. Chodzi o sprawę dziennikarza Andrzeja Poczobuta, który został skazany przez białoruski sąd na 8 lat więzienia.

Polska zamyka przejście graniczne

Polskie władze zdecydowały o zamknięciu przejścia granicznego Bobrowniki-Bierestowica w woj. podlaskim. Jest to jedno z dwóch przejść otwartych dla ruchu osobowego. Po 10 lutego otwarte będzie jedynie to w Terespolu. Dostępne jest również przejście graniczne dla ruchu towarowego: Koroszczyn – Kozłowicze. Minister Kamiński nie wyjaśnił motywów swojej decyzji.

Polskie MSZ ze względu na liczne incydenty odradza podróży do Białorusi.

– Ze względu na wzrost napięcia, wydarzenia wojenne w regionie, a także powtarzające się przypadki aresztowań obywateli polskich Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Republiki Białorusi. W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa – przekazano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragiczny bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Na miejscu kataklizmu pracuje 40 zespołów ratunkowych

źródło: Onet / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również