Polacy - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/OKO.press

Przerażający sondaż. Polacy obawiają się, że partia sfałszuje wybory, wyniki badania RMF FM są przygnębiające

Najnowszy sondaż nie napawa optymizmem. Polacy lękają się o najbliższe wybory parlamentarne. W ocenie respondentów sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, PiS może dokonać fałszerstw wyborczych.

Polacy są zdania, że grupa trzymająca władzę może sfałszować nadchodzące wybory parlamentarne. Sondaż pracowni United Surverys przeprowadzony na zlecenie RMF FM i “DGP” nie pozostawia tutaj złudzeń.

Polacy boją się o wybory

Możliwe terminy to 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada. United Surverys ustaliło, że aż 47,3 procent Polaków obawia się o to, czy wybory parlamentarne na pewno odbędą się prawidłowo i z poszanowaniem zasad demokracji i praworządności. 28 procent badanych odpowiedziało, że zdecydowanie obawia się, iż wybory mogą zostać sfałszowane. Odpowiedź “raczej tak” wybrało 19,3 procent ankietowanych.

Co z optymistami? Tylko 16,9 procent jest zdania, że wybory zostaną przeprowadzone w sposób jednoznacznie uczciwy. Kolejne 31,4 proc. „raczej” nie obawia się fałszerstw.

– Myślę, że to jest m.in. wynik majstrowania PiS przy ordynacji wyborczej. Nakłada się też to, że ludzie mają coraz większe poczucie dysonansu: co innego słyszą od władzy, co innego widzą w swoich portfelach

– stwierdza Mieczysław Oskoś, specjalista ds. wizerunku w wywiadzie udzielonym serwisowi NaTemat.pl.

– Słowa Jarosława Kaczyńskiego zbierają żniwo. Trzeba pamiętać, że on co wybory straszy, że wybory zostaną sfałszowane, a potem je wygrywa

– przypomina ekspert.

ZOBACZ TEŻ: Zboże z Ukrainy zalewa Polskę. Rolnicy zapowiedzieli protesty, a dr Daniel Alain Korona przedstawił propozycję ratunku

źródło: natemat.pl

+1
5
+1
2
+1
6
+1
5
+1
2
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również