polskaracja.pl pis buduje 13 tys miasteczko dla imigrantów z państw islamskich
źródło: | Twitter/@JanGrabiec / Pixabay.com

“PiS buduje 13 tys. miasteczko dla imigrantów z państw islamskich”. Jest odpowiedź władzy

Państwowy koncern Orlen tworzy nieopodal Płocka wielki zakład petrochemiczny Olefin III, a w budowę obiektu zaangażowanych jest wielu imigrantów. Rzecznik PO Jan Grabiec ostrzegł w mediach społecznościowych, że władza “buduje 13 tys. miasteczko dla migrantów z państw ialamskich”. Na jego słowa szybko zareagował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, grożąc działaczowi PO pozwem, jeśli ten nie skasuje swojego wpisu.

Jak podał portal money.pl, kompleks, w budowę którego zaangażowana jest znaczna grupa imigrantów, ma kosztować państwowy koncern aż 13,5 mld złotych. Ma zająć aż sto hektarów, a jego uruchomienie planowane jest na początek roku 2025. Tak wielka inwestycja wymaga jednak zaangażowania między 10 tys. a 13 tys. pracowników, z czego blisko połowę mają stanowić obcokrajowcy.

Jan Grabiec: PiS buduje miasteczko dla migrantów z państw islamskich

Rzecznik PO Jan Grabiec wytknął partii rządzącej ściąganie obcej kulturowo ludności na teren Polski.

“Relokacja imigrantów trwa: Pod Płockiem PiS buduje 13 tys. miasteczko dla imigrantów z państw islamskich (Indii, Malezji, Pakistanu, Turcji i Turkmenistanu), którzy mają rozbudowywać rafinerię Orlenu. Pierwsi pracownicy właśnie są zasiedlani. Jednocześnie Kaczyński ogłasza referendum w sprawie relokacji 1,8 tys. osób. Notowania słabe, a pomysły na kampanię się skończyły”

– napisał rzecznik PO.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod wpisem.

Odpowiedź władzy

Na słowa rzecznika PO szybko odpowiedział Orlen, broniąc się, że “pracownicy nie są zatrudniani przez PKN Orlen, ale przez wykonawcę inwestycji”. Autor zakończył wypowiedź podkreśleniem, że “jest to obecnie największa inwestycja petrochemiczna w Europie”.

Znacznie ostrzej odpowiedział sekretarz generalny Partii Krzysztof Sobolewski, zarzucając rzecznikowi PO, że jego wpis “zawiera dużo kłamstw”, choć nie wskazał, w którym miejscu Jan Grabiec miał podać nieprawdę. Jednocześnie zagroził autorowi pozwem, jeżeli nie “wycofa się z nich i przeprosi”. W swojej odezwie na Twitterze zamieścił hasztag #PartiaOszustów i zrzut ekranu z tweetem rzecznika PO, w którym ten opublikował sprostowanie.

CZYTAJ TEŻ: Polacy nie są w stanie funkcjonować bez telefonów? Niepokojący raport

Źródło: money.pl / polskaracja.pl / Twitter

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
Udostępnij:

Autor

Rainer Zybura

Pasjonat wojskowości oraz historii najnowszej Europy i Chin. Najczęściej rozpisuję się tutaj na temat afer i nadużyć grupy trzymającej władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =

Zobacz również