polskaracja.pl: Kukiz skomentował zawiązanie współpracy Hołowni z ludowcami
źródło: Wikipedia - Silar/ CC BY-SA 4.0

Paweł Kukiz komentuje zawiązanie współpracy Hołowni z ludowcami. “Bardzo dobrze… “

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w 2019 roku startował w wyborach z list PSL. Teraz w rozmowie z PAP skomentował współpracę Polski 2050 z ludowcami w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Pisaliśmy na naszym portalu o konferencji prasowej, na której wystąpił Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Politycy ogłosili wspólny start w nadchodzących wyborach i ujawnili, że powołany zostanie wspólny koalicyjny komitet wyborczy.

– Dwa ugrupowania demokratycznej opozycji zdecydowały, że to jest ten moment, aby wspólnie wkroczyć na wspólną drogę. Trzecią drogę w polskiej polityce. Chcemy ogłosić, że podjęliśmy decyzję z PSL o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych – oznajmił Szymon Hołownia.

– Po pierwsze, odwrócenie tej tendencji czy tego myślenia: “a co to będzie jesienią, czy my wygramy, czy nie wygramy”. Stajemy tutaj dzisiaj po to, żeby wam powiedzieć, że wygramy. I, że właśnie dlatego robimy to porozumienie, że innej opcji nie zakładamy. To jest nasza strategia zwycięstwa – dodał lider Polski 2050.

Paweł Kukiz przestrzega Hołownię?

Muzyk przyznał, że prowadził już rozmowy z liderem Polski 2050 ws. współpracy z ludowcami. Przypomniał, że niegdyś sam został oszukany przez PSL.

– Miałem umowę dżentelmeńską z PSL, że w przypadku wejścia do Sejmu i pozyskania subwencji, 1/4 tej subwencji będzie przeznaczona na cele statutowe Polskiego Stronnictwa Ludowego wskazane przez Pawła Kukiza. Kiedy zacząłem się dopominać o możliwość zagospodarowania tych pieniędzy na cele szerzenia demokracji poprzez stworzenia platformy do e-votingu, czyli dokładnie tego, czym ma się zająć Instytut Demokracji Bezpośredniej, to PSL wymyślił pretekst, żeby nas wyrzucić z klubu Koalicji Polskiej. Po prostu nas oszukał, przywłaszczył sobie te pieniądze – podkreślił polityk.

Paweł Kukiz jest zdania, że Hołownia słusznie się “zabezpieczył”, ponieważ, jak uważa, PSL nie jest skłonne do dotrzymywania umów dżentelmeńskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Erdogan bardzo chory? Pojawiły się niepokojące doniesienia. Minister zdrowia Turcji komentuje

źródło: portalsamorzadowy.pl / wpolitce.pl

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również