polskaracja.pl: Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili to wspólnie
źródło: Screen z Twittera

Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili to wspólnie. “Stajemy tutaj dzisiaj po to, żeby wam powiedzieć… “

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Okazuje się, że liderzy Polski 2050 i PSL podjęli ważną decyzję.

Politycy podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili, że ich ugrupowania wystartują wspólnie w wyborach parlamentarnych w 2023 roku.

– Dwa ugrupowania demokratycznej opozycji zdecydowały, że to jest ten moment, aby wspólnie wkroczyć na wspólną drogę. Trzecią drogę w polskiej polityce. Chcemy ogłosić, że podjęliśmy decyzję z PSL o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych – oznajmił Szymon Hołownia.

– Po pierwsze, odwrócenie tej tendencji czy tego myślenia: “a co to będzie jesienią, czy my wygramy, czy nie wygramy”. Stajemy tutaj dzisiaj po to, żeby wam powiedzieć, że wygramy. I, że właśnie dlatego robimy to porozumienie, że innej opcji nie zakładamy. To jest nasza strategia zwycięstwa – dodał lider Polski 2050.

Hołownia: Trzeba nowej polityki

Były prezenter TVN przekazał, że potrzebne są zmiany w polityce, która przede wszystkim powinna być zwrócona ku Polakom, ku wyborcom. Głos zabrał również obecny na spotkaniu Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że potrzebny jest dobrze przemyślany plan, który pomoże odmienić polskie realia.

– Żeby coś było wielkiego, musi być dobrze przygotowane. Mamy uczciwy plan dla Polski. Przedsiębiorczej, gospodarnej. Mamy plan, jak te wybory wygrać. Jesteśmy pierwszymi ugrupowaniami w Sejmie i Senacie, które połączyły swoje siły – mówił lider ludowców. 

Zapewnił przy tym, że jest otwarty na współpracę, dla dobra Polski i Polaków oczywiście.

– Jesteśmy otwarci na współpracę. I może to oczekiwanie, które było często wyrażane przez wielu – o jednej liście, które nie daje efektów, bo nikt tego nie potwierdzi – nie spełnia się i możecie być tym trochę rozczarowani. Ale chcę wam nakreślić perspektywę przyszłości: wspólny rząd jest możliwy z partiami demokratycznymi. I to my wyraźnie deklarujemy, że taki wspólny rząd z partiami demokratycznymi po kolejnych wyborach chcemy tworzyć – podkreślił szef PSL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: “Podatki muszą być niskie i proste”. Mentzen krótko i na temat o nękaniu Polaków przez PiS

źródło: Twitter / TVN24

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Zobacz również