Hołownia - polskaracja.pl
źródło: fot. youtube/Jan Piński/EdgeLine Gaming

Hołownia chce zabrać Polakom gotówkę i wprowadzić pieniądz cyfrowy tak jak w totalitarnych Chinach: Tak, jak najszybciej

Hołownia postuluje, aby Polacy przestali używać gotówki w codziennych transakcjach i przestawili się na pieniądz cyfrowy, emitowany przez banki centralne. Nietrudno się domyślić, że wirtualne transakcje oznaczałyby koniec prywatności i… demokracji, jaką do tej pory znaliśmy i ceniliśmy.

Hołownia chce “jak najszybciej” doprowadzić do rewolucji finansowej w Polsce. Zakaz możliwości płacenia gotówką jest coraz bardziej wymuszany przez rządy i banki centralne. W eliminacji banknotów i bilonu prym wiedzie totalitarna Chińska Republika Ludowa. Również w Polsce grupa trzymająca władzę poszukując inspiracji do umocnienia rządów, wykazuje zainteresowanie tak daleko godzącymi w wolność rozwiązaniami rodem z cyberpunkowej dystopii. Pierwsze limity płatnościami tradycyjnym pieniądzem zostały przecież wprowadzone niedawno przez ekipę Morawieckiego.

Hołownia też chce eliminacji gotówki

Przewodniczący Polski 2050 wystąpił na antenie Radia ZET w audycji Romanowskiego. W pewnym momencie jeden z użytkowników Twittera postawił przed Hołownią interesujące pytanie dotyczące pieniądza cyfrowego:

– Trzeba skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy – tak czy nie?

Hołownia bez najmniejszego zająknięcia i chwili wahania przedstawił swój stosunek wobec pomysłów likwidacji tradycyjnego pieniądza.

– Tak, jak najszybciej tak. Ale wcześniej euro trzeba przyjąć

– odpowiedział polityk uchodzący za opozycję względem PiS.

Konfederacja przeciw

Politycy realnej opozycji, w tym przypadku Konfederacji, odnieśli się do bardzo niepokojących deklaracji liberalnego Hołowni. Robert Winnicki oraz Jacek Wilk podczas konferencji prasowej w Sejmie zaprezentowali koncepcję konstytucyjnego zagwarantowania Polakom możliwości płacenia gotówką.

Poseł Konfederacji musiał przypominać, że własna waluta stanowi fundament suwerenności państwa, a gotówka jest warunkiem wolności obywateli. W przeciwnym razie szara strefa, a co z tym idzie – swoboda transakcji – zostaje poddana całkowitej kontroli państwa, podobnie jak w Chinach.

– Ograniczenie używania gotówki to również agenda rządu PiS. (…) W wielu krajach, takich jak Austria, Dania, Irlandia, Malta, Luksemburg, Niemcy, Szwecja, Finlandia, nie ma limitów obrotu gotówkowego. Należy przypomnieć rządzącym, że gotówką posługują się obywatele w bardzo różnych celach i należy przestać kryminalizować retorycznie gotówkę

– wskazywał Robert Winnicki, przypominając, kto od kilku lat wspiera program “Polski bezgotówkowej”.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk wzywa Polaków: Jesteście wściekli? Zmiećmy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami

źródło: Konfederacja

+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
Udostępnij:

Autor

Dariusz Kloch

Koneser dań serwowanych na ostro, najlepiej w okolicznym chińczyku. Zaciągnięty na ten świat w celu harówy za miskę ryżu w charakterze taniej siły roboczej.
Pasjonat sumiennej obserwacji cyrku wokół.

Zobacz również