polskaracja.pl ozdoba
źródło: Patryk Michalski / Jacek Ozdoba | YouTube/Wirtualna Polska News

Ozdoba pokłócił się z dziennikarzem. “Jakiś pseudo-dziennikarzyna” [WIDEO]

Jacek Ozdoba, polityk partii Zbigniewa Ziobry, został zapytany, czy wyemitowany przez TVN reportaż nt. papieża Jana Pawła II nie jest wykorzystywany przez obóz władzy jako pretekst do ataku na stację i ponownego “sięgnięcia po Lex TVN”. W odpowiedzi polityk zaatakował autora reportażu i sprzeczał się z dziennikarzem prowadzącym program.

Jacek Ozdoba gościł w programie “Tłit” Wirtualnej Polski. Prowadzący rozmowę Patryk Michalski przypomniał gościowi, że media rządowe i politycy obozu władzy prowadzą atak na TVN, zarzucając jej “szkalowanie papieża”, którego miał się dopuścić reporter stacji Marcin Gutowski w swoim materiale pt. “Franciszkańska 3“. Patryk Michalski starał się dowiedzieć od Ozdoby, czy powyższa sprawa nie zostanie przez obóz władzy potraktowana jako pretekst do ponownego sięgnięcia po Lex TVN ustawę o radiofonii i telewizji, która miała posłużyć władzy do odebrania TVN koncesji. “Dla was to jest doskonała zasłona, chowacie się, wykorzystując politycznie Ojca Świętego” – wskazywał dziennikarz.

Przypomnijmy, że prominentny przedstawiciel obozu władzy, sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski nazwał reportaż Marcina Gutowskiego “paszkwilem” i zapowiedział “interwencję” wobec TVN. Jego zdaniem, stacja wpisuje się w “wojnę hybrydową”, którą Federacja Rosyjska ma prowadzić z rządem w Warszawie. Przypomnijmy, że obecnym właścicielem TVN jest amerykańskie przedsiębiorstwo Warner Bros. Discovery Inc.

O wszczęciu “postępowania wyjaśniającego” w tej sprawie poinformował również Maciej Świrski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który na to stanowisko awansował z rekomendacji Partii.

Ozdoba: “Jakiś pseudo-dziennikarzyna”

W odpowiedzi polityk Ziobry ocenił, że “TVN się sam zaatakował”, czemu zaprzeczył prowadzący rozmowę.

– No jak nie, czym, jakiś pseudo-dziennikarzyna zrobił jakiś materiał, który atakuje Ojca Świętego?

odparł Ozdoba.

Prowadzący program przypomniał swojemu gościowi, że autorem omawianego reportażu jest dziennikarz, który wielokrotnie określał się jako człowiek wierzący. “Więc bardzo proszę o nieobrażanie” apelował.

– Dlaczego? Ale jak go nie obrażam! – rzucił polityk – A jaka jest rzetelność? A gdzie jest ten dziennikarz na przykład na debacie która jest organizowana w obronie Ojca Świętego, że gdzie są historycy, znawcy? Dlaczego nie przyszedł na debatę?

ciągnął Ozdoba.

Prowadzący program Patryk Michalski stanął w obronie Gutowskiego, wyjaśniając, że “bierze udział w takich debatach, które są niepolityczne, tylko pozwalają rzeczowo dyskutować na ten temat”. Te słowa obrony przerywał polityk, który tym razem postanowił uderzyć nie w konkretnego dziennikarza a w samą stację TVN.

– Wie pan co, sam pan doskonale wie, ile razy TVN na przykład nagrywa setki, a później je wycina, bo one są niewygodne, nie manipulują. To jest szkoła Urbana

twierdził, szczególnie podkreślając ostatnią część wypowiedzi.

Polityk: W TVP nie ma żadnego manipulowania, “macie jakąś obsesję na punkcie tego TVP”

Prowadzący zaprzeczył powyższym zarzutom, wskazując, że to TVP wpisuje się w nurt “szkoły Urbana”. “Nie widzi pan?” dodał.

Jak w TVP? Urban w TVP? No co pan takiego opowiada?! A pan zna TVN jak potrafią zmanipulować?

kontynuował Ozdoba, zarzucając następnie dziennikarzom TVN, że “potrafią cały dzień grzać tematy”, które według tej relacji “atakują Ojca Świętego”.

– To kolejne pokolenie ludzi, którzy niszczyli w tamtych czasach wolność, niszczyli, pałowali, byli po prostu całym złem przed osiemdziesiątym dziewiątym i dzisiaj występują jako eksperci

mówił Ozdoba, rozkładając przy tym ręce.

W odpowiedzi Patryk Michalski zwrócił uwagę rozmówcy, że ten na pewno jest świadom, jakich manipulacji dopuszcza się telewizja rządowa. “Nie ma żadnego [manipulowania red.], macie jakąś obsesję na punkcie tego TVP odparł polityk Ziobry.

CZYTAJ TEŻ: “Matecki to płatny hejter” działający za publiczne pieniądze? Dziennikarz pokazuje umowę i zakres wpływów internetowego trolla

Źródło: YouTube Wirtualna Polska News

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 19 =

Zobacz również